Haigekassa andis tervishoiutöötajate palgatõusule rohelise tule

 (14)
Haigekassa andis tervishoiutöötajate palgatõusule rohelise tule
Minister Hanno PevkurIlmar Saabas

Haigekassa nõukogu koosolekul läbis teise lugemise haigekassa 2013. a eelarve, millega muuhulgas viidi sisse vajalikud muudatused kokkulepitud arstide palgatõusu tagamiseks. Lisaks arutati 1. märtsis järgmisel aastal jõustuvat tervishoiuteenuste loetelu ning tutvustati nõukogule haigekassa 9 kuu aruannet.

Haigekassa kuludeks on järgmisel aastal kavandatud 841,3 miljonit eurot. Põhilised prioriteedid järgmise aasta eelarves on tervishoiutöötajate palgatõus, uute tervishoiuteenuste lisamine loetellu ning hooldusravi võimaluste avardamine.

"Vastavalt tervishoiutöötajate ja haiglate liidu vahel sõlmitud eelleppele pikendatakse alates märtsist eriarsti ambulatoorse visiidi kestust ja muudetakse arsti ja õe töökoormus voodipäevade osas. See tähendab seda, et arstidel ja õdedel on võimalik patsiendile pühendada senisest rohkem aega", ütles haigekassa nõukogu esimees Hanno Pevkur. "Lisaks tõusevad vastavalt varem sõlmitud kokkuleppele nii arstide, õdede kui hooldustöötajate palgad", lisas Pevkur.

Esmase ambulatoorse visiidi aega pikendatakse alates 1. märtsist viie minuti ning haiglaravis arsti visiidi aega 4 ja õe aega 17 minuti võrra. Arstide palgatõusuks planeerib haigekassa 2013. aastal 6,1 protsenti, õdedel 9,7 protsenti ja hooldajatel 13,7 protsenti. 2014. aastaks prognoositakse tervishoiutöötajate palgakasvuks võrreldes tänasega 11, 17 ja 22 protsenti.

"Järgmisel aastal suureneb ka hooldusravi eelarve 13 protsendi võrra. Enam pööratakse tähelepanu statsionaarse hooldusravi kättesaadavuse parandamisele, kuid samal ajal peame oluliseks tõsta ka koduõenduse kättesaadavust," ütles haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross.

Statsionaarse hooldusravi eelarve kasvab järgmisel aastal 14 protsenti ja koduõenduses 9 protsenti.

Nõukogu koguneb haigekassa 2013. a eelarvet kinnitama 11. jaanuaril.