Haapsalus sai detonaatori plahvatuses viga 61-aastane mees

 (27)
varustuse transport
Pilt on illustratiivneFoto: Andres Putting

Haapsalus Jüriöö tänaval sai täna hommikul kella 10.20 paiku vana maja renoveerimise käigus viga 61-aastane mees, kelle käes plahvatas detonaator.

Teatele reageerinud politsei leidis sündmuspaigast kaks poolikut karpi detonaatoreid, mis anti üle Päästeameti demineerijaile.

Haapsalu politseijaoskonna välijuht Ivar Läll ütles Delfile, et kuna keegi peale 61-aastase mehe viga ei saanud ning ainsal kannatanul kellegi suhtes kaebusi ei olnud, siis juhtunu osas menetlust ei alustatud.

Kiirabi viis 61-aastase mehe haiglasse kontrolli. Eluohtlikke vigastusi mees ei saanud, kannatada said vaid mehe näpud ja nägu.

Räästaaluseid koristanud töömehed leidsid prahi hulgast karbi silindrilisi esemeid, mille puhul võib politsei hinnangul olla tegemist detonaatoritega. Läll ütles ERR-i uudistpertaalile
, et esialgsetel andmetel otsutas üks meestest uudishimust ühe leitud esemetest lahti harutada ja põlema panna.

"Tahan kaaskodanikele öelda, et kui te leiate mingi tundmatu eseme või sellise eseme, mis tundub teile ohtlik siis ärge hakake seda ise katsuma, lahti võtma ega transportima, vaid helistage üldisel hädaabinumbril 112 ja spetsialistid saavad selle asjaga edasi tegeleda," pani Läll inimestele südamele.