Haapsalu tragöödia ohvrid saavad psühholoogilist abi


Haapsalu tragöödia ohvrid saavad psühholoogilist abi
Foto: Ilmar Saabas

Haapsalu väikelastekodu põlengust päästetud lapsed, lastekodu personal ja lahkunute pered saavad psühholoogilist abi.

Samuti nõustatakse päästjaid ning kiirabitöötajaid, ütles Lääne maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Kersti Lõhmus.

"Kui nõustajad ei ole kõigini jõudnud, siis palume ise julgelt nõustajatega ühendust võtta," lisas Lõhmus.

Nõustamisega tegelevad Läänemaa Kriisiabikeskus, Läänemaa Laste ja Noorte Nõustamiskeskus, Laste ja Noorte Kriisiprogramm ja Läänemaa Ohvriabi.

Haapsalu Lastekodust evakueeritud lapsed on leidnud ajutised elukohad Läänemaa hoolekandeasutustes ja nende igapäevane elurütm on tagatud.

Siiski vajab lastekodu tegevuse normaalseks korraldamiseks lisapinda, mida Haapsalu linna piires ka otsitakse.

Otsitakse esimesel korrusel olevat üüripinda Haapsalus, kuhu pääseks ratastooliga ning kus oleks tagatud eluks vajalik olme. Pakkumised võib saada kristi.erkmann@lmv.ee

Nädala lõpus toimub lastekodu kasvandike, kasvatajate ning perede ühine mälestusüritus. Üritus on kinnine. Hukkunud lapsed maetakse perekondade ja lähedaste poolt nende kodukohtades. Leinajatel on õigus matused läbi viia meedia ja avalikkuse tähelepanuta.

Lastekodu on saanud väga suurel hulgal abipakkumisi. Lõhmuse sõnul käib tänaseni lastekodust päästetud asjade sorteerimine ja ladustamine Haapsalu linnavalitsuse ja Lääne maavalitsuse laopindadele.

Koostöös siseministeeriumi ja sotsiaalministeeriumiga kavandab maavalitsus hoone taastamist. Selleks toimub koostöö ka kindlustusfirmaga.

Kuivõrd hoone ehitati Rootsi abiorganisatsioonide kaasabil, siis on ka Rootsi poolega ühendust võetud, neid hoitakse kursis ja nende arvamusega arvestatakse.

Põlengus hävinud lastekodu hoones viibimine on ohtlik ja selle tõttu ka keelatud. Sündmuspaika valvavad ööpäevaringselt turvafirmad.