Haapsalu linnapea Sukles: mis mõttes elab hotelliadministraator õpetaja arvelt?

 (130)
Urmas Sukles
Urmas SuklesFoto: Tanel Meos

Koalitsioonis toimuvasse majutusasutuste käibemaksu vaidlusesse sekkus Haapsalu linnapea Urmas Sukles (RE), kes kritiseeris Facebookis Reformierakonna nõuet tõsta majutusasutuste käibemaksu 20 protsendile.

"Sõbrad, kuidas oleme Reformierakonnas jõudnud punkti, kus oleme asunud Ära Panema. Muul viisil ei saa seda viimaste päevade irooniat ja vastandumist nimetada. Mis mõttes elab hotelliadministraator õpetaja arvelt?" kirjutas Sukles.

"Hea küll, käib koalitsioonisisene positsioonivõitlus hea ja halva maitse piiril. Aga kuskil on ju olemas ka ettevõtja ja tema käest palka saav inimene. Tihti just Tallinnast väljaspool. Miks me tahame talle ära panna ja teda vastandada riigiteenistujaga. Kogu suur ja Eesti jaoks ülioluline majandusharu, mis muuseas ei ole meile sugugi looduse poolt antud, on aetud turismihooaja eel stressi. Inimesed koostavad appikarjeid Toompeale ja kutsuvad saadikuid vaibale. Kohati nagu tundub, et võetakse kuulda, siis võtad lehe lahti ja saad teada, et hotellitöötaja elab õpetaja arvelt. Solvav," kritiseeris Sukles.

"See, et Eestit külastab aastas kümmekond miljonit inimest ja iga viies jääb meile ka ööseks on kohaliku ettevõtja kahe aastakümne pingutuste vili. Kui 15 aastat tagasi ei oleks Tallink hakanud tegema oma hullumeelseid investeeringuid, oleks Eesti arengutee olnud teine. Selliseid edulugusid, aga väiksemas mahus, on mitmes maakonnas. Valdavalt on tegemist Eesti väikeettevõtja, Reformierakonna toetaja, valija, sõbraga. Pole vaja temast loobuda. Tema saab hakkama, aga kas meie ka saame?"

Seotud lood:

"Minul on siin sada huvide konflikti. Olen erakonna liige, olen majutusasutuse kaasosanik, takkaotsa olen veel väikese linna linnapea samuti. Väikese linna linnapeana ja oma maakonna patrioodina tean ma päris hästi, miks ja kes meile siia Haapsalllu ja Läänemaale tulevad ja miks osad ei tule," kirjutas Sukles.

"Vaatasin Fra Mare majandustulemusi 2008 aastast kuni tänaseni. 2009 suurendati käibemaksu majutuses 5 protsenti. Fra Mare käive kukkus seoses masu ja turuvõitlusega 20 protsenti. Palgafond vähenes 20 protsenti. Ärikasum vähenes samapalju kui maksime riigile lisandunud käibemaksu ehk oma kasumi arvelt toitsime riiki ja jätsime investerimata olmesse ja inimestesse. 2014 aastaks oleme palgafondi suutnud suurendada 2 protsenti ehk 2008 aasta tasemini on veel 18 protsenti. Käive oli 2014 aastal väiksem kui raskel 2009 aastal," nentis Sukles.