Haaberstis hävitatakse 18 amortiseerunud mänguplatsi, asemele tuleb muru

 (52)
“Lapsed pole seal juba aastaid mänginud”
Haaberstis hävitatakse 18 amortiseerunud mänguplatsi, asemele tuleb muru
Liivakastide asemele tuleb muru.Foto: Haabersti linnaosa valitsus

Tallinnas Haabersti linnaosas alustati töid, et likvideerida 18 mänguplatsi, millest on järele jäänud vaid rohtu kasvanud vanad liivakastid. Linnaosavanema Andre Hanimäe sõnul on need seisnud nii 90ndatest, mõned isegi nõukogude ajast.

“Eks need läksid aegade jooksul rohtu, neid ei hooldatud,” ütles Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi, lisades, et neid polnud ka mõistlik korda teha, sest mitmekümne mänguväljaku hooldus on keeruline ja kallis. “Need pole ka piisavalt atraktiivsed kohalikele, et neisse panustada,” märkis ta. “Need olid vanad ja unustatud ja rikkusid linnapilti.”

Linna pressiteates seisab, et lapsed pole liivakastides juba aastaid mänginud ning need olid pigem ohtlikud ning ebasanitaarsed. Uusi liivakaste asemele ei tehta.

Küsimusele, miks neid linna vastutuses olevaid mänguplatse korda ei tehtud ning lasti neil mitukümmend aastat amortiseeruda, vastas Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg: “See on tõesti hea küsimus.”

Suuremaid mänguväljakuid – niisuguseid, kus on ka liumägi ja kiiged – on Haaberstis kokku 57 ning tänavu on linnaosal plaanis rekonstrueerida neist neli. Täpsemaid kuupäevi Hanimägi täna öelda ei osanud.

Hanimägi leiab, et mõistlik on pigem ehitada ja korras hoida vähem ja suuremaid mänguväljakuid nii, et neid jõuaks ka hooldada. “Neid väikseid pole mõtet korrastada,” lisas ta. Hanimäe sõnul võtavad praegu traktorid liivakasti jäänused välja, tasandavad ala ära ning siis istutab Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet sinna uue muru.

Seotud lood:

Sarnaseid mänguplatse likvideeritakse ka teistes Tallinna linnaosades.

Liivakast, mis ei ole kohalike jaoks atraktiivne. Niisiis tuli see likvideerida. Foto: Haabersti linnaosa valitsus


Liivakastide asemele tuleb muru. Foto: Haabersti linnaosavalitsus

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!