Haabersti linnaosale teeb peavalu tühjana seisev koolimaja

 (30)
Kino Kosmos sein
Foto on illustratiivneFoto: Annika Haas

Haabersti linnaosale tekitab muret Õismäel tühjana seisev koolimaja, mis meelitab ligi huligaane ning kus on olnud juba mitu tulekahju, vahendab ERR.

Endine Õismäe humanitaargümnaasium jäi tühjaks 2010. aasta juunis, mil seal toimusid viimased lõpuaktused, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Vana ja lagunenud koolimaja kõrval asub viis aastat tagasi renoveeritud Õismäe gümnaasium, kuid kahe kooli korrastamiseks raha linnal ei jätkunud.

Haabersti linnaosa vanema asetäitja Juhan Hindovi sõnul püüti esialgu pärast sulgemist hoonele ka kasutust leida ning seda pakuti spordiklubidele ja muudele huviringidele, aga seal peeti kõige kauem aga vastu neli kuud, sest majas ei olnud kütet ja muid mugavusi.

"Kütte võtsime ära, sest kui teil on viis tuhat ruutmeetrit ja tahate maja kütta, aga kasutusel on ainult kaks klassituba, siis sellel pole mõtet," selgitas Hindov, lisades, et linnavalitsusel on vahendeid napilt.

Linnaosavalitsus on küsinud nõu ka linnakodanikelt ning ettepanekuid on tulnud mitu - anda maja mittetulundusühingutele, ehitada see ümber, et teha nn põlvkondade keskus, kus oleksid nii sotsiaalmaja kui ka näiteks noortekeskus.