Gruusia VM kodulehekülg paigutati Eesti serverisse

 (16)
arvuti
Foto: DELFI

Abistamaks Gruusiat küberrünnete tõrjumisel, pakkus Eesti humanitaarabi andmise raames abi Gruusia välisministeeriumi kodulehe majutamiseks.

Gruusia välisministeeriumi kodulehe server näitab lehte http://mfa.gov.ge

Kellele grusiinide välisministeeriumi veebilehte majutav server kuulub, seda Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus (RIA) avaldada ei soovinud. Samuti ei täpsustatud ka seda, kas server kuulub riigile või mõnele eraettevõttele.

„Praegu ei ole tegemist sellega, et RIA sooviks midagi ajakirjanduse eest varjata, vaid asi on selles, et on olemas isikud, kes meie tegemisi väga täpselt jälgivad,“ rääkis RIA pressiesindaja Katrin Pärgmäe Päevaleht Online’ile.

Ta lisas, et praegu pole teada nagu kavatsetaks veel mõnda Gruusia valitsuse veebilehekülge Eesti serverisse üle tuua.

Pärgmäe kinnitusel on Gruusia võimude veebikülgi paigutatud ka mitmetes teistes riikides asuvatesse serveritesse. "Selle eesmärk on hoida võimalikult palju kodulehti käigus, et nende kaudu välismaailmale infot vahendada," lisas ta.

Eile saadeti Gruusiasse küberrünnakutega tegelema kaks Eesti spetsialisti, kes täna hommikuse seisuga on jõudnud Armeenia pealinna Jerevani.

Eesti poolt Tbilissise saadetud eksperdid töötavad RIA üksuse CERT Eesti palgal ning ei ole kuidagi seotud NATO küberkaitsekeskusega.