Grünberg: Liibüat rünnatakse, aga dalai-laamale kätt anda ei julgeta

 (42)
Grünberg: Liibüat rünnatakse, aga dalai-laamale kätt anda ei julgeta
Foto: Andres Putting

Maailmas räägitakse väärtuspõhisest poliitikast, aga reaalselt näeme, et Liibüale toimub padurünnak, kuid samad ründajad ei julge dalai-laamale isegi ametlikult kätt anda, ütles helilooja ning budismi instituudi direktor Sven Grünberg.

Dalai-laama eelmise visiidi ajal käitus Eesti Grünbergi sõnul argpükslikult ja ei võitnud sellest midagi, praegu on aga riik suhtunud tulevasse visiiti paremini kui eales varem, ütles ta saates "Vabariigi kodanikud".

Riigikogu liige Juku-Kalle Raid lausus, et küsimus pole ainult dalai-laamas, näiteks on tema arvates imelik, et normaalsete riikide juhid võtavad vastu selliseid juhte nagu Kasahstani president Nursultan Nazarbajev.

"Ma peaks väga normaalseks, kui mitte ainult Eesti, vaid ka muude riikide peaministrid võtaksid dalai-laama vastu probleemideta. Eesti-sugune riik põeb liialt üle reaktsiooni," leidis Raid.

Välisministeeriumi asekantsleri Marina Kaljuranna sõnul on dalai-laama viisiidist veel vara rääkida. "Välisministeerium vaatab Eesti ja teiste riikide praktikat ja annab oma soovitused, mis on plussid ja miinused ametlikul ja mitteametlikul kohtumisel."