GRAAFIKUD | Terviseameti ülevaade: viiruse kandumist lastelt täiskasvanutele peetakse haruldaseks, meetmete leevendamist võiks alustada lasteasutustest

 (178)
Tartu sulges mängu- ja spordiväljakud
Suletud mänguväljakFoto: Argo Ingver

Terviseameti analüüsist nähtub, et haigestumuse kiiruse langusest, positiivsete testide osakaalu ja haiglas viibivate inimeste arvu vähenemisest saame järeldada, et koroonaviirus SARS-CoV-2 on taandumas, kuid riigisisene levik pole veel lakanud, sest Eestis esineb endiselt teadmata nakkusallikaga haigusjuhtumeid. Terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juhataja Mari-Anne Härma sõnul tuleks koroonaviiruse leviku tõkestamise meetmete leevendamist alustada lasteasutustest.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!