GRAAFIKUD | Terviseamet: viimase ööpäevaga lisandus 24 positiivset koroonajuhtu, suri kolm inimest

 (246)
Täiendatud kell 12.03
GRAAFIKUD | Terviseamet: viimase ööpäevaga lisandus 24 positiivset koroonajuhtu, suri kolm inimest
ROBIN UTRECHT/SIPA

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 416 COVID-19 viiruse testi, millest 5,8 protsenti ehk 24 proovi osutusid positiivseks. Haiguse tagajärjel suri veel kolm inimest. Kokku on Eestis tänaseks tehtud 30 764 testi, nendest 1332 ehk 4,3 protsenti on osutunud positiivseks.

13. aprilli hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 157 inimest, kellest 9 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on väljakirjutatud 102 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu Ida-Viru keskhaiglas juhitaval hingamisel olnud 59-aastane mees ja Kuressaare haiglas ravil viibinud 75-aastane naine. Kell 12 täpsustati pressikonverentsil, et suri veel üks inimene. kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 28 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Saare maakonnas (9), Harju maakonnas (5) ja Pärnumaal (3). Ida-Virumaal, Tartumaal ja Raplamaal lisandus igas ühes kaks ning Valgamaal üks positiivne test.

Ilmselt võib paljudel tekkida küsimus - miks kõigest 416 testi? Üldiselt on viimasel ajal maht olnud suurem. Delfi kajastas eile, et peale ühe erandi olid eile mobiilsed proovivõtukohad suletud. Avaliku testimise kommunikatsioonijuht Gerly Kedelauk selgitas: "Alates reedest oli saabunud vähesemal määral saatekirju, mistõttu saime võimaldada meditsiinipersonalist proovivõtjatele vaba päeva täna (eile - toim) kõikides proovivõtupunktides välja arvatud Kuressaares.”

Seotud lood:

Tänase seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11%), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10%. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.

Viiruse leviku piiramiseks uuendas ja täiendas terviseamet juhiseid kaubandusettevõtetele pindade ja ruumide puhastamiseks, siseõhu kvaliteedi tagamiseks ja nii toiduohutuse kui ka klientide ja töötajate ohutuse tagamiseks. Samuti on täiendatud juhised olukorraks, kui töötaja haigestub respiratoorsesse haigusesse. Terviseameti peadirektor Merike Jürilo tänab kõiki kaupmehi, kes on vastutustundlikult käitunud ning teinud poodides kiireid ümberkorraldusi.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus andmete avaldamise osas:

täna avaldatavas statistikas on liikunud üks Ida-Viru maakonnas tehtud positiivne testitulemus 10. aprilli statistikast 12. aprilli statistikasse, tingituna labori poolt tehtud korrigeerimistele.

Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi (TIS) andmestikult esmakordsete testitulemuste lõikes. Avaandmetes kajastuvad laborite poolt tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!