GRAAFIKUD: SEB Tallinna Maratoniga kaasneb pühapäeval hulk liikluskorraldusmuudatusi

 (34)
SEB sügisjooks aerofotod
SEB sügisjooks 2013Foto: Andres Putting

Pühapäeval toimub Tallinna kesklinnas rahvaspordisündmus SEB Tallinna Maraton koos SEB Tallinna Sügisjooksuga, mis toob pealinnas kaasa olulised liiklusmuudatused. Jooksurajal ja selle lähiümbruses on võistluspäeval liiklus häiritud või suletud, mistõttu peaksid autojuhid kesklinnas liigeldes varuma aega ja kannatust või valima alternatiivse sõidutee.

SEB Tallinna Maratoni rada (kliki siin!) kulgeb trassil: Pärnu maantee (Draamateater) – Viru ring – Narva maantee – Pirita tee – Merivälja tee (maraton) – Merivälja tee kergliiklustee (maraton) – Pirita tee kergliiklustee – Nafta tänav – Tuukri tänav – Ahtri tänav – Rannamäe tee – Pikk tänav – Tolli tänav – Laboratooriumi tee – Suurtüki tänav – Tornide väljaku kergliiklustee – Schnelli pargi kergliiklustee – Toompuiestee – Kaarli pst – Vabaduse väljak (finiš).

Klõpsa kaardil, et seda suuremalt näha!

13. septembril on liiklus marsruudil Pärnu maantee – Viru ring – Narva maantee suletud ajavahemikus kell 00.30–16. Narva maanteel on liinibussid suunatud linnast väljuvale sõidusuunale, mis on vastavalt ajutisele liikluskorraldusele kahesuunaline. Bussiliikluses võib olla seisak 10 kilomeetri stardi ajal ehk kell 13.50–14.45.

Seotud lood:

Liiklus on Pirita tee, Merivälja tee ja Ranna tee linna suubuval sõidusuunal alates Ranna tee parkimistaskust kuni Narva maanteeni kell 7–16 ümber suunatud linnast väljuvale suunale.

Ahtri tänaval, Toompuiesteel ja Kaarli puiesteel kulgeb jooksurada 1–2 sõidureal vastavalt rajaskeemile. Need sõiduread on liikluseks suletud kell 5–18. Teised sõiduread on liikluseks avatud ja vastavalt tähistatud ning turvaliselt jooksurajast eraldatud. Kaarli puiestee kesklinnast väljuva suuna kaks sõidurada on liikluseks avatud ainult ühistranspordile, mis lubatakse läbi vastavalt reguleerijate korraldustele, aga ühistranspordi liikumises võib esinede seisakuid.

Pirita tee äärne kergliiklustee (Promenaad), Nafta tänav, Tuukri tänav, Rannamäe tee, Pikk tänav, Tolli tänav, Laboratooriumi tee, Suurtüki tänav ning Tornide väljaku ja Schnelli pargi kergliiklusteed on liikluseks suletud ajavahemikus kell 8–16.

Ka sel aastal on vanalinna sisse- ja väljasõiduks tagatud sõiduautodele läbipääs Nunne tänava kaudu. Jooksjate jaoks ehitatakse Nunne tänavale jooksusild, mille alt saavad sõiduautod liigelda vastavalt reguleerijate märguannetele. Silla alt pääsevad läbi sõidukid, mille kõrgus ei ületa 2 meetrit ja 70 sentimeetrit.

SEB Tallinna Maratoni korraldajad soovitavad kõigil, kel vähegi võimalik, kesklinnas pühapäeval liikuda jala või kasutada ühistransporti, mis on 12. ja 13. septembril stardinumbri ettenäitamisel tasuta. Meeles tuleb aga pidada, et 13. septembril ajavahemikus kell 7.40–16 on trammiliiklus peatatud kõikidel liinidel. Ühistranspordi skeem ja soovitused liiklejatele on kättesaadavad Tallinna linna kodulehel transpordi alarubriigis ja SEB Tallinna Maratoni kodulehel.

Kui teed kaardil hiireklõpsu, avaneb suurem vaade!

Ürituseaegset liiklust reguleerivad Meeskond Security OÜ reguleerijad. Jooksu julgestavad Põhja Politsei mootorrattapatrullid. Piirkonna elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi vastavalt reguleerijate poolt hinnatud olukorrale ja nende otsustele ja märguannetele. Tavapärane liiklusskeem taastatakse kohe pärast ürituse lõppu ja piirete koristamist.

Korraldajad paluvad liiklejatel, jalakäijatel ja jooksust osavõtjatel võistluspiirkonnas liigeldes varuda aega ja kannatust, ja loodavad kõigi heatahtlikule suhtumisele ning vabandavad võimalike ebamugavuste pärast.

Lisainfot saab küsida ka Tallinna abitelefonilt 1345.

Mõned täpsemad juhised. Kuidas saada sadamasse?

1. Kesklinnast: Toompuiestee > Rannamäe tee > Põhja puiestee > Ahtri tänav > Lootsi tänav

2. Mustamäelt ja Õismäelt: Paldiski maantee > Toompuiestee > Rannamäe tee > Põhja puiestee > Ahtri tänav > Lootsi tänav

3. Kalamajast ja Koplist: Niine tänav > Põhja puiestee > Suurtüki tänav > Rannamäe tee > Põhja puiestee > Ahtri tänav > Lootsi tänav

Jalakäijad pääsevad sadamasse tavakorra alusel. Palume jälgida reguleerijate märguandeid ja kasutada teede ja tänavate ületamiseks ainult selleks ette nähtud ülekäiguradasid.

Kuidas jõuda sadamast linna?

1. D-terminalist: Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Suurtüki tänav > Rannamäe tee > Toompuiestee

2. Mustamäele ja Õismäele: Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Suurtüki tänav > Rannamäe tee > Toompuiestee > Tehnika tänav > Endla tänav

3. Raske transport: Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Soo tänav > Tööstuse tänav > Erika tänav > Ristiku tänav

4. Raske transport: Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Kopli tänav > Ristiku tänav

Kuidas minna sadamast Pärnusse või Haapsallu?

Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Suurtüki tänav > Rannamäe tee > Toompuiestee > Tõnismäe tänav > Pärnu maantee

Kuidas Tartusse?

Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Suurtüki tänav > Rannamäe tee > Toompuiestee > Tõnismäe tänav > Pärnu maantee > Liivalaia tänav > Tartu maantee

Kuidas Narva?

Lootsi tänav > Ahtri tänav > Põhja puiestee > Suurtüki tänav > Rannamäe tee > Toompuiestee > Tõnismäe tänav > Pärnu maantee > Liivalaia tänav > Kunderi tänav > Laagna tee > Peterburi tee

Kuidas jõuda Piritalt ja Viimsist Talinna kesklinna?

1. Aiandi tee > Pärnamäe tee > Narva maantee > Ussimäe tänav > Laagna tee

2. Merivälja tee > Kloostrimetse tee > Pärnamäe tee > Narva maantee > Ussimäe tee > Laagna tee

3. Merivälja tee > Pirita tee > Rummu tee > Kose tee > Narva maantee > Mustakivi tee > Laagna tee

4. Pirita tee > Narva maantee > Smuuli tee > Laagna tee

Alates Pirita tee ja Narva maantee ristmikust sõidab ühistransport kesklinna Narva maantee linnast väljuval sõidusuunal, mis on ajutiselt ühistranspordile kasutamiseks. Võib esineda seisakuid.

Kuidas jõuda kesklinnast Piritale ja Lasnamäele?

1. Laagna tee > Rahu tee > Kärberi tänav > Ussimäe tänav > Narva maantee > Pärnamäe tee > Kloostrimetsa tee > Merivälja tee

2. Laagna tee > Mustakivi > Narva maantee > Kose tee > Rummu tee > Pirita tee > Merivälja tee

3. Pirita tee linnast väljuv suund on liiklejaile avatud.

4. Ühistransport kesklinnast Piritale kulgeb Narva maantee kaudu. Võib esineda seisakuid.