GRAAFIKUD | Ööpäevaga nakatus koroonaviirusega 364 inimest, haiglas on 119 inimest

 (303)
Maskide kandmine Balti jaama piirkonnas
Maskid Balti jaama piirkonnasFoto: Tiit Blaat

Läinud ööpäeval tuvastati 364 uut koroonaviiruse kandjat, haiglaravil viibib 119 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6856 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid proove oli 364 ehk 5,3% proovide koguarvust.
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 199 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 75 uut ning Tartumaale lisandus 28 uut positiivset analüüsitulemust. Lääne-Virumaale lisandus 12 ja Pärnumaale 11 uut nakatunut. Põlvamaale lisandus kuus, Viljandimaale viis nakatunut ja Järvamaale lisandus neli uut nakatunut.

Jõgeva-, Valga-, Võru- ja Raplamaale lisandus kolm uut nakatunut. Läänemaale lisandus kaks uut positiivset ning Saaremaal registreeriti üks uus viirusekandja. Üheksal positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 253,5 ja esmaste positiivsete tulemuste osakaal võetud proovide koguarvust on 4,8%.

Uudist täiendatakse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!