GRAAFIK | Vaata, kuidas mõjuks erinevate piirangute kaotamine koroonaviiruse levikule

 (63)
Tartu sulges mängu- ja spordiväljakud
Tartu sulges mängu- ja spordiväljakudFoto: Argo Ingver

Eriolukorra valitsuskomisjon tuli kolmapäeva õhtul välja eriolukorrast väljumise strateegiaga. Dokument analüüsib erinevate piirangute kaotamise mõju, mille panime ülevaatlikkuse graafikusse.

Eriolukorrast väljumise strateegia loetleb rea kaalumisel samme, mis on seatud ajalisse ja tähtsusejärjestusse. Kõige esimesed sammud on ka konkreetse kuupäevaga: plaanilise arstiabi avamine 21. aprillil ja võimalusel haridussüsteemi avamine 15. mail.

Kõigi piirangute juurde kuuluvad ka erinõuded - enamasti 2+2 reegli järgmine ja desinfitseerimisnõue. Lihtsuse mõttes me neid alloleval graafikul välja ei too, kuid põhjalikumalt saab nendega tutvuda siin.

Piirangutest loobumise üldised kohustuslikud eeldused on haigusnähtudega inimeste kodus püsimine, hügieenireeglitest kinnipidamine, distantsreegli järgimine, pindade desinfitseerimine, vajaduse korral maskide kandmine (või muul moel suu ja nina katmine) ning riskirühmade (eakad inimesed, kroonilised haiged) täiendav kaitsmine.

Valitsuse erikomisjon arutab piirangute leevendamist igal nädalal, kuni piirangutest täieliku loobumiseni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!