GRAAFIK: Vaata, kes on Savisaare fanaatikud, kes siseopositsiooni toetajad ja kelle hääl on müügis

 (135)
Keskerakonna suvepäevad Käsmus 2016
Edgar Savisaar erakonnakaaslastegaFoto: Karli Saul

Keskerakonna pikk sisevõitlus on liikumas lõpule. Mõne aja pärast tuleb Keskerakonnas uus kongress, kus tõenäoliselt kandideerib Kadri Simsoni juhitud siseopositsiooni liikmetest kas Simson ise või Jüri Ratas Keskerakonna esimeheks, kukutades lõpuks Edgar Savisaare.

Delfi tegi ülevaate Keskerakonna tõsisematest tegijatest, jagades nad nelja gruppi.

Kõigepealt Savisaare fanaatilised toetajad, kes lähevad Savisaarega põhja. Enamasti on nad kas siiralt savisaareusku inimesed või need, kes on põletanud sillad opositsioonileeriga.

Seejärel poliitikud, kelle toetus on müügis. Nemad ei lähe koos Savisaarega põhja, aga nad tahavad oma toetust uutele juhtidele müüa võimalikult kalli hinnaga. Savisaare toetamine peaaegu viimase hetkeni võimaldab hinda tõsta. Sinna sektorisse lähevad paljud venekeelsed poliitikud.

Suur grupp on ka neid, kes eelistavad selles tülis olla võimalikult nähtamatud. Enamasti on nad seotud Tallinna linnavõimuga ja nende kogutud üsna tagasihoidlik häältesaak valimistel näitab, miks nad end tagasi hoiavad.

Viimases grupis on siis inimesed, kes on juba põletanud oma sillad Savisaarega ja läinud üle temavastasesse opositsiooni.