GRAAFIK: Vaata Hundisilma mõisa suurust ja hooneid, mille kulusid katsid Edgar Savisaare alluvad ning tuttavad

 (227)
Hundisilma koerad
Hundisilma koeradFoto: Priit Simson

Prokuratuuri hinnangul on linnapea ametist tagandatud Edgar Savisaar kulutanud aastaid üle oma ametliku palga. 2011–2015 ületas tema elatustase ametlikku sissetulekut kokku 246 000 euro võrra. Prokurör Laura Vaik tõi kohtus näite, et Savisaar ei maksnud ise näiteks Hundisilma talu elektri, prügiveo ega muude hoolduskulude eest.

Prokurör esitas Savisaare ja temaga seotud inimeste varalist seisundit kajastava vaatlusprotokolli, millest nähtub, kuidas Savisaare rahaasjad olid korraldatud.

Selgub, et Savisaare igapäevaseid kulutusi katsid kümmekond inimest ja kokku üle 165 000 euro ulatuses. Näiteks riigikogu liige Siret Kotka on maksnud Savisaare eest 14 034 eurot ja 69 senti, aga Tallinna linnapea nõunik Moonika Batrakova koguni 67 298 eurot ja 30 senti.

Prokuratuuri kirjelduse järgi maksid Kotka ja Batrakova Savisaare arveid oma pangakontodelt. Ühtlasi tegid nad oma pangaarvetele sularaha sissemakseid. Kust see raha tuli?

Peale Kotka ja Batrakova tõi prokurör kohtuistungil esile perekond Niilikse, kes tegid Hundisilma talus mitmesuguseid töid, mille eest on neile makstud sularahas.