GRAAFIK | Uute nakatunute arvu kasv Ida-Virumaal on murettekitavalt järsk

 (126)
Narva
NarvaFoto: Tiit Blaat

Ida-Virumaa on seni koroonaviirusest suuresti puutumatuks jäänud. Viimaste päevade testid on aga just sealt toonud senisest enam positiivseid proove, mis näitab koroonaviiruse kiiret levikut maakonnas.

Kõige rohkem positiivseid koroonaproove on saadud Saaremaalt ja Harjumaalt. Saaremaal on viiruse levik väga laialdane, Harjumaa suurte numbrite põhjuseks on maakonna suur rahvaarv. Ka Võrumaal on rahvaarvuga võrreldes üsna palju nakatunuid, sellal kui Ida-Virumaa numbrid on praeguseks võrreldavad Tartumaa ja Pärnumaa numbritega.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütles tänasel koroonabriifil, et maakondlike numbrite juures tuleb arvestada ka seda, et kõigis maakondades ei tehta elanike arvuga võrreldav hulk teste, vaid maakondade sees on märkimisväärsed erinevused.

Ida-Virumaa kasvunumbrite pärast tundis muret juba füüsik-matemaatik Jaan Kalda LP-le antud intervjuus. "Terves Eestis toimub praegu kasv umbes samas tempos nagu Saaremaal, seega reegel kaks korda kümne päeva jooksul kehtib ka Eesti kui terviku jaoks. Eraldi tasuks tähelepanu pöörata Ida-Virumaale, kus hetkel pole küll veel väga palju haigestunuid, kuid kasvutempo on ülejäänud Eestist kiirem," ütles Kalda.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!