GRAAFIK | Terviseamet: ööpäevaga lisandus 29 positiivset koroonatesti, suri kolm inimest

 (195)
Haiglaravi vajavate patsientide arvud muutusid vähe
GRAAFIK | Terviseamet: ööpäevaga lisandus 29 positiivset koroonatesti, suri kolm inimest
ROBIN UTRECHT/SIPA

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1709 COVID-19 viiruse testi, millest 1,7 protsenti ehk 29 proovi osutusid positiivseks. Suri kolm inimest. Lisaks selgus, et möödunud reedel surnud 83-aastase mehe testitulemus oli positiivne.

Tänase hommikuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 147 inimest, kellest 10 on juhitaval hingamisel - esimene number on ööpäevaga kasvanud, teine kahanenud ühe võrra. Haiglatest on välja kirjutatud 117 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul suri Eestis COVID-19 tõttu 3 inimest: Ida-Viru Keskhaiglas ravil olnud 79-aastane naine, Kuressaare haiglas olnud 81-aastane mees ja Pärnu haiglas olnud 65-aastane mees. Lisaks on selgunud, et 10. aprillil erinevate kaasuvate haigustega surnud 83-aastase mehe COVID-19 testitulemus oli positiivne. Kokku on Eestis koroonaviiruse tõttu surnud 35 inimest.

Kõige rohkem positiivseid teste laekus rahvastikuregistri andmete järgi Harjumaal (12) ja Saaremaal (8). Järgnesid Ida-Virumaa (5) ja Pärnumaa (3), ühe nakatunu kohta rahvastikuregistris andmed puuduvad. Tänase seisuga on enim nakatunuid jätkuvalt vanusegrupis 55-59 (11%), järgnevad 45-49 ja 50-54 kumbki 10%. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.

Seotud lood:

Kokku on Eestis tänaseks tehtud 33 967 uut testi, nendest 1400 ehk 4.1 % on osutunud positiivseks.

Eilsest alustati ka Kuressaare haigla koormuse jagamist teiste Eesti haiglatega. Kaks Kuressaare haiglas seni ravil viibinud patsienti - 57- ja 58-aastased mehed - viidi üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Ühtlasi sai sai Kuressaare haigla ka COVID-19 diagnoosimise võimaluse, mis lühendab COVID-19 testi vastuse saamise aega varasemalt 36-48 tunnile neljale tunnile.

Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib esialgu 1. maini kõigis sotsiaalhoolekande-asutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld. COVID-19 nakkuse leviku takistamiseks peatati plaaniline ravi väljaspool riiklikku haiglavõrku. Eraraviasutused ja hambaravikliinikud jätkavad ainult vältimatu abi pakkumist. Plaaniline ravitegevus peatatakse, et tõkestada nakkuse levikut ning hoida kokku isikukaitsevahendeid. Juba alustatud plaanilise ravi lõpuleviimise otsustab arst koos patsiendiga, hinnates igat üksikut juhtu. Lõpuni peab viima plaanilised tegevused, mille katkestamine seaks ohtu inimese tervise.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse selgitus andmete avaldamise osas:

Täna avaldatavas statistikas on liikunud üks Ida-Virumaa maakonnas tehtud positiivne testitulemus 12. aprilli statistikast 14. aprilli statistikasse ja üks Ida-Virumaa maakonnas tehtud positiivne testitulemus 13. aprilli statistikast 14. aprilli statistikasse, tingituna labori poolt tehtud korrektsioonist.

Tervishoiuteenuse osutajatel (sh laboritel) on võimalik tagantjärgi dokumente parandada, muuta ja tühistada. Avaandmetes avaldame alati ajakohaseid ja kord ööpäevas uuenevaid andmeid tervise infosüsteemi (TIS) andmestikult esmakordsete testitulemuste lõikes. Avaandmetes kajastuvad laborite poolt tehtud muudatused, parandused ja tühistused ka varasemast ajaperioodist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!