GRAAFIK | Palju õnne, 100 päeva valitsus, Reformierakonna toetusnäitaja kasvas üle 40 protsendi

 (770)
Erakondade reiting
Erakondade reitingFoto: Kollaaž

Eelmine nädal oli tulvil EKRE poliitikute käratsemist. See väljendus peamise opositsioonierakonna reitingu kasvus ja EKRE enda toetuse nähtavas kahanemises.

Uuringufirma Norstat avaldas täna lisaks oma nelja nädala kaalutud keskmisel põhinevatele erakondade reitingutele ka eelmise nädala seisusid kajastava küsitluse andmed.

Neist nähtub, et ühe nädalal lõikes on Reformierakonna reiting purustanud 40 protsendise toetuse märgilise lae ja peamine opositsioonipartei näitas lausa 41 protsendist toetusmäära.

Seevastu kannatas selle nädala lõikes selgelt EKRE populaarsus, mis langes isegi alla 13 protsendi piiri.

Muutused paistavad selgelt peegeldavat eelmisel nädalal kõrvu lukustanud crecendo saavutanud EKRE retoorilisi uperpalle. Mäletatavasti esines just reitingu mõõtmise perioodil Mart Helme huvitavate mõttekäikudega laulva revolutsiooni osas. Talle sekundeeris EKRE europarlamendi liige Jaak Madison „lõplikule lahendusele“ kutsunud sotsiaalmeediapostitusega.

Peaminister Jüri Ratas ja teised Keskerakonna liidrid oli sunnitud lühikeste vahedega käima neid mõttevälgatusi silumas ning hukka mõistmas.