GRAAFIK | Ööpäevaga suri kuus koroonaviirusega nakatunut, haiglaravil on 203 inimest

 (459)
Terviseamet: pingutame lähedaste nimel, et veeta jõulud nendega!
Kanna maski soovitus linnas 16.11.2020
Kanna maski soovitus linnas 16.11.2020Foto: Andres Putting

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3934 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 256 ehk 6,5% testide koguarvust.

Terviseameti teatel suri ööpäeva jooksul kuus koroonaviirusega nakatunut. Kokku on Eestis surmajuhtumite arv kasvanud 118-ni.

Ööpäevaga lisandus ka haiglaravi vajavaid inimesi, nende arv suurenes 203-ni.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 120 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 102 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 54 ning Tartumaale 49 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise analüüsi tulemust. Viljandimaale lisandus kuus uut nakatunut ning Võru- ja Valgamaale neli. Lääne-Virumaale lisandus kolm uut nakatunut ning Pärnumaale lisandus kaks uut nakatunut. Põlva- ja Raplamaale lisandus üks uus nakatunu. 12-l positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Haiglas viibib 203 koroonaviirusega nakatunut, suri kuus inimest

30. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 203 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 11 patsienti. Koju saadeti üks inimene. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati möödunud ööpäeva jooksul kokku 20. Kolm inimest viidi üle teise haiglasse ja üks inimene mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest. Kokku on Eestis surnud 118 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 766 COVID-19 haigusjuhtumit 749 inimesega.

30. novembri seisuga on tervenenud 7078 inimest. Neist 5444 inimese (76,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1634 inimese (23,1%) puhul on positiivse analüüsitulemuse saamisest möödunud üle 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 335,75 ja esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud analüüside koguarvust on 6%.

Terviseameti jälgimise all on üle 27 500 inimese

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest kuuel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt, kahel juhul tuttavalt. Ülejäänud juhtumite asjaolusid täpsustatakse.

27.-29. novembril Põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 140 korral sai inimene viiruse pereliikmelt, 79 juhul tuttavalt ja 26 juhul töökohal. 148 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse 12 juhul: ühel juhul Inglismaalt, ühel juhul Ukrainast, ühel juhul Rootsist, kahel juhul Venemaalt ja kuuel juhul Soomest. Ülejäänud juhtumite asjaolud on endiselt täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna jälgimise all on üle 15 000 inimese, kellest 2244 on nakatunud. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 24 kollet. Koolikoldeid on kokku neli, töökohakoldeid on kokku kaheksa ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, ühel juhul nakatuti kaitseväes ning ühe nakatumise asjaolusid veel selgitatakse. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest 15 sai viiruse pereliikmelt, üheksa töökohalt, seitse tuttavalt ja kuus koolist. Kuuel juhul nakatuti kaitseväes, kahel juhul hoolekandeasutuses, kahel juhul tervishoiuasutuses ja kahel juhul huvitegevuse käigus. Üks juhtum toodi sisse Venemaalt ning üks Ukrainast. Ülejäänud viimase ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 25 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid kuus: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel kolm ja Jõhvis üks. Kaks lasteaiakollet: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku seitse: kolm Narvas, üks Sillamäel, üks Jõhvis, üks Tapal ning üks Lääne-Virumaal. Narvas on kaks asutusekollet, Sillamäel on üks asutusekolle ning üks tervishoiuasutuse kolle on Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Sillamäel on huvitegevuse kolle. Toila vallas on tuttavate kolle ning Lüganuse vallas on perekonnakolle. Viru vangla koldes on 250 inimest, Kohtla-Järve tervishoiuasutuse koldes on 91 inimest, Narva jäähokikoldes on 76 inimest.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5600 inimese, kellest nakatunuid on 1191.

Ööpäeva jooksul Lõuna regiooni lisandunud uutest nakkusjuhtudest 12 on seotud teadaolevate nakkusjuhtudega, ülejäänud juhtumite asjaolusid selgitatakse.

29. novembril Tartumaale lisandunud 21 juhul nakatuti perekonnas, kaheksal juhul on nakkusallikas teadmata, kuuel juhul nakatuti õppeasutuses, kahel juhul töökohal ning üks nakatunu sai viiruse tutvusringkonnast. Ühel juhul toodi nakkus sisse Venemaalt ja ühel juhul Soomest, kaks nakatunut lahkus siit Venemaale. Jõgevamaale lisandunud nakatunu nakkusallikas on teadmata. Võrumaale lisandunud kolmel juhul nakatuti töökohal, üks juhtum on seotud õppeasutusega ning kaks juhtumit on teadmata nakkusallikaga. Põlvamaale lisandunud kolmel juhul on nakkusallikas teadmata, üks nakatunu sai viiruse töökohalt ning üks juhtum toodi sisse Leedust. Valgamaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt, üks õppeasutusest. Viljandimaale lisandunud üks nakatunu sai viiruse õppeasutusest ja kolm nakatunut said viiruse pereliikmelt.

Lõuna regionaalosakonna jälgimise all on üle 5700 inimese, kellest 642 on nakatunud (nakatunute arv sisaldab ka Põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on 16 aktiivset kollet, kolletest suurim on 59 inimesega hooldekodukolle. Töökohakoldeid on neli, hobikoldeid on kaks ning õppeasutusekoldeid on seitse. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega ja üks on perekondlik kolle.

Üks Pärnumaa uus juhtum on seotud töökohal nakatumisega, teise nakkusallikas on teadmata.

Lääne regionaalosakonna jälgimise all on üle 1170 inimese, kellest 179 on nakatunud. Lääne regionaalosakonna jälgimise all on üks üheksa nakatunuga koolikolle ja hooldekodukolle, kus on 14 nakatunut. Läänemaa ettevõttekoldes on jälgimise all kuus nakatunut. Lisaks on Lääne regiooni jälgimise all üks Tallinnas asuv ettevõttekolle, kus on viis nakatunut.

Terviseamet: pingutagem lähedaste nimel

Pingutagem, et saaksime veeta jõulud lähedastega koos, palus terviseamet. Jõulud ei peaks olema üksildased, vaid koos endale kallite inimestega. Selleks hoidume suurematest pidustustest ja peame kinni kõigist riigis kehtestatud piirangutest.

Koroonaviiruse levik on Eestis laialdane ja kiire, mis tähendab, et nakatuda võib igal pool inimestega kokku puutudes. Paljudel inimestel avaldub koroona kergete sümptomitega. Seega hoia distantsi, kanna maski, õhuta ruume, pese käsi ja laadi alla HOIA mobiilirakendus! Sellest nädalast hakkasid kehtima rangemad distantsinõuded paljudes avalikes ruumides.

Eelista asjaajamises elektroonilisi kanaleid ja e-teenuseid. Korralda võimalikult suur osa oma asjaajamisi elektrooniliste kanalite kaudu (näiteks soorita pangatehingud internetis) - nii väldid asjatuid kontakte ja vähendad nakatumisriski. Haigusnähtude puhul püsi kindlasti kodus.

Hangi infot usaldusväärsest allikast

Koroonaviiruse teemal levib sotsiaalmeedias eksitavat infot ja vandenõuteooriad, mis panevad inimesi enda ja teiste tervisega asjatult riskima ning nii aeglustavad tavaelu juurde naasmist. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mida need allikad on kinnitanud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja riigiinfo telefonilt 1247.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!