GRAAFIK | Ööpäevaga lisandus 80 koroonapositiivset, haiglaravil 44 inimest

 (209)
Koroonaproovide võtmine lennujaamas ja sadamas
KoroonaproovidFoto: Andres Putting

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1631 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse määramiseks võetud esmast proovi, millest 80 (4,9%) tulemus osutus positiivseks.

Intensiivravil viibib kokku neli koroonapositiivset.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 57 inimesel. Ida-Virumaale, Lääne-Virumaale ja Pärnumaale lisandus lisandus kolm ja Raplamaale kaks uut nakatunut. Järvamaale, Läänemaale, Põlvamaale, Saaremaale ja Võrumaale lisandus üks positiivne analüüsitulemus. Seitsme positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Tavaliselt on sellisel juhul tegemist välismaalastega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 75,10 ja positiivsete proovide osakaal võetud proovidest 4,7protsenti.


Harjumaa 57 uuest juhtumist 39 on Tallinnas. Kaheksa juhtumi puhul on nakatumise põhjus varasem kontakt haigega. Kahel juhul on haigus sisse toodud Küproselt ja Venemaalt. Neljal juhul on nakkuse päritolu teadmata. Ülejäänud juhtumite puhul nakkuse päritolu veel täpsustatakse.

2. novembri Harjumaa juhtudest oli 32 inimest nakatunud varasemal kokkupuutel haigega. Nelja juhtumi puhul oli haigus sisse toodud Soomest, Venemaalt ja Ukrainast. Kümnel juhtumil on nakkuse päritolu teadmata.

Seotud lood:

Põhja regionaalosakond jälgib üle 4000 inimese, kellest 643 on haigestunud. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 17 kollet. Teise töökohakoldega on seotud kaheksa ja kolmanda töökohakoldega samuti kaheksa haigestunut. Perekonnakoldes on viis inimesest. Esimeses koolikoldes on kuus ja teises koolikoldes viis haigestunut. Neljandas töökohakoldes on kümme nakatunut ja viiendas töökohakoldes kokku kuus inimest. Peokoldes on 17 inimest. Kuuendas töökohakoldes on 14 haigestunut. Hooldekeskuse koldes on 33 inimest. Seitsmendas töökohakoldes on kaheksa inimest. Kaheksandas töökohakoldes on 15 haigestunut ja spordikoldes viis. Lasteaiakoldes on viis haigestunut, üritusekoldes kuus ja muu kontakti kaudu tekkinud koldes kaheksa inimest. Lisandus veel ühe ürituse kolle viie haigestunuga.

Ida-Virumaa üks haigusjuht toodi sisse Venemaalt ja teine juhtum on seotud Viru vangla koldega. Lääne-Virumaa üks juhtum toodi sisse Taanist ja teine juhtum on seotud Viru vangla koldega.

Ida regiooni tööpiirkonnas on seitse aktiivset kollet: Sillamäe esimese koolikoldega on seotud 36, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21, Narva-Jõesuu töökohakoldega kümme, Sillamäe teise koolikoldega üheksa, Narva töökohakoldega seitse ja Narva lasteaiakoldega seitse nakatumist. Vanglakoldes on positiivse proovi andnud 93 inimest, neist kaks on vangla töötajad.

Ida regionaalosakonna jälgimise all on üle 1000 inimese, kellest haigestunuid on 221.

Rahvastikuregistri järgi Võrumaale laekunud juhtum on üle antud Põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Põlvamaa juhtumi nakatumise asjaolusid selgitatakse. Lõuna regionaalosakonna jälgimise all on 326 inimest, kellest 58 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimise all on üks aktiivne kolle, 20 inimesega töökohakolle Jõgevamaal.

Rahvastikuregistri järgi Saaremaale laekunud juhtum on üle antud Põhja regionaalosakonnale, sest inimene elab Harjumaal. Läänemaale lisandunud juhtumis on haigestutud lähikontaktist varasema haigestunuga. Üks Pärnumaa juhtum on sisse toodud Hispaaniast. Kaks teist Pärnumaa juhtumit on üle antud Põhja regionaalosakonnale, sest need inimesed elavad Harjumaal. Lääne regionaalosakonna jälgimise all on 232 inimest, kellest 53 on haigestunud.

Uus proovivõtupunkt Raplas

Tänasest, 3. novembrist saavad inimesed anda ninaneeluproovi ka Raplas, Alu tee 1.

Haigla hoonesse prooviandmiskohta pääseb varikatuse alt. Proove võtab SA Raplamaa Haigla koostöös Rapla perearstikeskusega. SYNLAB transpordib need oma Tallinna laborisse, analüüsib ja väljastab tulemused keskmiselt 24 h pärast.

Kõik saatekirjaga inimesed saavad endale aja Raplasse ja teistesse punktidesse broneerida https://koroonatestimine.ee/ leheküljelt.

Kokku saab Eestis koroonaproovi anda 19 avalikus proovivõtupunktis. Nende tööd koordineerivad terviseametiga koostöös Medicum ja SYNLAB.

Haiglaravi vajab 44 inimest

3. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 44 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti kuus inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati neli.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 556 COVID-19 haigusjuhtumit 542 inimesega.

3. novembri seisuga on tervenenud 3904 inimest. Neist 2847 inimese (72,9%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1057 inimese (27,1%) puhul on positiivse proovi andmisest möödunud üle 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 266 000 esmast analüüsi, nendest 5125 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkusallikas pole teada. Eelkõige Harjumaal ja Tallinnas teeb koroonaviiruse levik spetsialiste murelikuks. Terviseamet näeb selles piirkonnas lähikontaktsete arvu kiiret kasvu - Põhja regionaalosakonna jälgimise all üle 4000 inimese, kellest 643 on haigestunud.

Proov tuleb anda esimesel võimalusel. Viimasel ajal on näha asümptomaatiliste viirusekandjate osakaalu kasvu. Samuti on suurenenud positiivsete proovide osakaal ööpäeva jooksul võetud proovide hulgas, mis viitab ohule, et tekkida võib viiruse varjatud levik. Terviseamet kutsub kõiki inimesi üles ka kergete haigusnähtude korral proovi andma minema!

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume inimesi üles jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mida need allikad on kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!