GRAAFIK | Ööpäevaga lisandus 35 koroonapositiivset, nakatumisnäitaja tõusis üle 17

 (332)
Kuus nakatunut veel Nõmme Kaljust
Koroonaproovide võtmine lennujaamas ja sadamas
Koroonaproovide võtmine lennujaamas ja sadamasFoto: Andres Putting

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta on tänasest Eestis 17,01. Haiglaravil on tänasest kaks inimest vähem kui eile. Ööpäevaga lisandus 35 positiivset proovi, mis on suurim tulemus alates 17. aprillist.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2365 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 35 testi tulemus osutus positiivseks, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 22 inimesel. Ida-Virumaale lisandus neli ning Võrumaale ja Tartumaale kolm uut koroonaviiruse haigusjuhtu. Jõgevamaale ja Raplamaale lisandus üks uus positiivne koroonaviiruse proov, ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa 22 nakatumisest 6 on seotud Nõmme Kaljuga

Harjumaale ööpäevaga lisandunud 22 uuest haigusjuhust on hetkel teadaoleva informatsiooni põhjal üks toodud sisse Euroopa Liidu riigist, kahel juhul saadi viirus haigestunud pereliikmelt ja kahel korral tuttavalt. Kuus lisandunud juhtu on seotud jalgpalliklubiga Nõmme Kalju, haigusjuhud leiti Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) korraldatud järeltestimise käigus. „Testime neid isikuid, kes olid Kalju võistkonnaga koos iga kahe päeva tagant. Jätkame seda testimist veel ka lähipäevadel. Kalju klubi on meile kinnitanud, et kõik kontaktsed on isoleeritud," ütles EJLi kriisikomisjoni liige Mihkel Uiboleht.

Seotud lood:

Kahel juhul on viiruse nakkusallikas teadmata, ülejäänud nakkusjuhtude asjaolud on selgitamisel.

Perioodil 3.-4. september lisandunud 11 Harjumaa haigusjuhust 5 olid sisse toodud Euroopa Liidu riikidest ning üks Venemaa Föderatsioonist. Neljal juhul oli nakkusallikaks haigestunud tuttav, ühel juhul nakkusallikas ei selgunud.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 14, Ülemiste City koldega kaheksa ning saunapeo koldega kuus nakatumist. Vene draamateatri koldega on kokku seotud kuus haigusjuhtu (tööl ja pereringis nakatumine kokku).

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel üle 570 inimese.

Ida-Virumaa kolm haigusjuhtu on seotud nakatumisega pereringis, ühe haigestumise asjaolud on selgitamisel.

Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on seoses SARS-CoV-2 levikuga üle 670 inimese. Osakonna tegevuspiirkonnas on kokku viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed) nii-öelda Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega 9 ning Viru vangla koldega 5 haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget).

Võrumaa üks haigusjuht on toodud sisse Euroopa Liidu riigist, Jõgevamaa haigestumise puhul on tegemist haige lähikontaktsega. Tartumaal andis positiivse proovi välistudeng. Ülejäänud haigestumiste asjaolud on selgitamisel.

Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 7 inimest

5. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 7 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul saadeti haiglast koju neli inimest ning koroonaviiruse tõttu hospidaliseeriti kaks inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 418 COVID-19 haigusjuhtumit 405 inimesega. Selgituseks: ühe inimese kohta võib olla mitu haiguslugu – näiteks siis kui inimene viiakse üle ühest haiglast teise. Sellisel juhul esimeses haiglas juhtum lõpetatakse ja teises avatakse. Haiglate koormuse hindamiseks on oluline neid eristada.

5. septembri seisuga on tervenenud 2165 inimest. Neist 1 638 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 527 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 17,01.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!