GRAAFIK | Ööpäevaga kinnitati veel 191 koroonajuhtu, suri kolm inimest

 (291)
Koroonaviiruse tõkestamiseks tuleb kanda maski.
Koroonaviiruse tõkestamiseks tuleb kanda maski.Foto: Rauno Volmar

Viimase ööpäeva jooksul kinnitati Delfi andmetel 191 positiivset koroonaproovi, suri kolm inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 95 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 74 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 31 ning Tartumaale 26 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise analüüsi tulemust. Võrumaale lisandus seitse uut nakatunut ning Raplamaale, Saaremaale ja Lääne-Virumaale neli. Viljandimaale ja Pärnumaale lisandus kolm uut nakatunut ning Hiiu-, Lääne- ja Põlvamaale lisandus kaks uut nakatunut. Järva- ja Jõgevamaale lisandus üks uus nakatunu. Kuuel positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 336,12 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud analüüside koguarvust on 6,1%.

Terviseameti jälgimise all on ligi 27 500 inimest

Põhja regionaalosakonna uutest juhtumitest nelja puhul on nakkuse päritolu varasem kontakt haigega, kolmel juhul nakatuti perekonnaringis ja ühel juhul töökohal. Kahe juhtumi nakatumise päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite asjaolusid täpsustatakse.

28.–30. novembril Põhja regionaalosakonda lisandunud juhtumitest 270 korral sai inimene viiruse perekondliku, töö- või muu lähikontakti kaudu varem haigestunuga. 151 juhtumi puhul nakkusallikas ei selgunud, välismaalt toodi viirus sisse 13 juhul (Venemaalt, Tansaaniast, Ukrainast, Hispaaniast, Soomest, Rootsist, Inglismaalt). Ülejäänud juhtumite asjaolusid endiselt täpsustatakse.

Seotud lood:

Põhja regionaalosakonna jälgimise all on ligi 15 000 inimest, kellest 2184 on nakatunud. Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 23 kollet. Koolikoldeid on kokku neli, töökohakoldeid on kokku seitse ja tutvusringkonna koldeid on kokku kaheksa. Lisanduvad veel kaks hooldekeskuse kollet, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ööpäeva jooksul Lääne-Virumaale lisandunud kolmel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, kuuel juhul nakatuti kaitseväes (elukoha järgi üks juhtum Lääne-Virumaale, kolm Harjumaale, üks Raplamaale, üks Tartumaale). Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakatunutest üheksa inimest sai viiruse pereliikmelt, viis töökohalt, kaks tuttavalt, kaks huvitegevuse käigus, kolm koolist ja üks lasteaiast. Ülejäänud viimasel ööpäeval lisandunud nakkusjuhtumite asjaolud on selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on 23 aktiivset kollet. Kõige suurem on Viru vangla kolle 250 inimesega. Koolikoldeid on neli: Kohtla-Järvel kolm ja Jõhvis üks. Lasteaiakoldeid on kaks: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kümme: kaks Sillamäel, viis Narvas, üks Jõhvis, üks Tapal ja üks nn Lääne-Virumaa kolle. Narva jäähokikoldes on 76 inimest. Tervishoiuasutuste koldeid on kaks – Kohtla-Järvel ja Narvas. Sillamäel on üks huvitegevuse kolle, Toila vallas tutvuskonna kolle ja Lüganuse vallas perekolle.

Ida regionaalosakonna jälgimise all on üle 5600 inimese, kellest nakatunud on 1105.

Ööpäeva jooksul Lõuna regiooni lisandunud uutest nakkusjuhtudest viis juhtu on seotud teadaolevate nakkusjuhtudega, ülejäänud juhtumite asjaolusid veel selgitatakse.

30. novembril Tartumaale lisandunud kuuel juhul nakatuti perekonnas, kuuel juhul on nakatumine seotud hooldekoduga, neljal juhul nakatuti õppeasutuses, kolmel juhul töökohal, üks nakatumine toimus huvitegevuse käigus ning kaks nakatunut sai viiruse tutvusringkonnast. Kahel juhul toodi nakkus sisse teisest riigist. Kolme Tartumaa juhtumi puhul jäi nakkusallikas tuvastamata. Võrumaale lisandunud kahel juhul nakatuti töökohal, üks juhtum on seotud õppeasutusega, üks perekondliku seosega, ühel juhul toodi haigus sisse teisest riigist ning üks juhtum on teadmata nakkusallikaga. Põlvamaale lisandunud kuuel juhul on nakkusallikas seotud hooldekoduga, üks nakatunu sai viiruse töökohalt, ja üks juhtum oli seotud perekonnaga. Viljandimaale lisandunud kolm nakatunut said viiruse töökohalt ning kahe puhul nakkusallikas ei selgunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimise all on ligi 5800 inimest, kellest 642 on nakatunud (nakatunute arv sisaldab ka Põhja regionaalosakonna jälgitavaid). Lõuna regionaalosakonna jälgimise all on 19 aktiivset kollet, kolletest suurim on 59 inimesega hooldekodukolle. Töökohakoldeid on viis, hoolekandeasutuste koldeid on kolm, hobikoldeid on kaks ning õppeasutuse koldeid on seitse. Üks kolle on seotud meelelahutusasutusega ja üks on perekondlik kolle.

Üks Saaremaale laekunud juhtum on sisse toodud Soomest, kahel juhul nakatuti kaitseväes. Üks Hiiumaale laekunud juhtum on seotud nakatumisega kaitseväes. Ühe Pärnumaa juhtumi puhul ei õnnestunud nakkusallikat tuvastada. Ülejäänud Lääne regionaalosakonna juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1200 inimest, kellest 184 on nakatunud. Lääne regionaalosakond jälgib nelja kollet: üht koolikollet, üht hooldekodukollet ja kaks töökohakollet.

Haiglaravi vajab 206 inimest

1. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 206 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 12 patsienti. Koju saadeti 14 inimest, kolm inimest viidi üle teise haiglasse ja kolm inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 27.

Ööpäeva jooksul suri kolm koroonaviirusega nakatunud inimest: 86-aastane naine, 88-aastane naine ja 90-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 121 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 784 COVID-19 haigusjuhtumit 766 inimesega. 1. detsembri seisuga on tervenenud 7151 inimest. Neist 5444 inimese (76,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1707 inimesel (23,9%) on positiivse analüüsitulemuse saamisest möödunud üle 28 päeva ja nad ei viibi haiglaravil ehk ootavad tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võime tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud üle 483 000 viiruse SARS-CoV-2 määramise analüüsi. Esmaseid positiivseid analüüse on kokku tehtud 12 497 (2,6% analüüside koguarvust).

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!