GRAAFIK | Ligi tuhat... Ööpäevaga tuvastati 968 uut nakatunut

 (657)
Vaktsiini on saanud 884 inimest
Viimane lend Londonist 21.12.2020
Foto: Andres Putting

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6648 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid proove oli rekordilised 968 ehk 14,6% proovide koguarvust. Senine uute juhtumite ööpäevane rekord oli 11. detsembrist pärinev 760.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 515 inimesel. 404 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 140, Tartumaale 100, Pärnumaale 46, Lääne-Virumaale 39 ning Võrumaale 29 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise analüüsi tulemust. Valgamaale lisandus 21, Järvamaale 17, Hiiumaale 15 ja Raplamaale 14 uut juhtumit. Jõgeva-, Põlva- ja Saaremaale lisandus kuus, Viljandimaale kaks ning Läänemaale üks uus nakatunu. 11-l positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 600,69 - esmakordselt üle 600 - ja esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud analüüside koguarvust 11,7%.

Ööpäeva jooksul avati uusi COVID-19 haigusjuhtumeid 50 ja tänahommikuse seisuga viibib haiglas 411 COVID-19 patsienti ehk ühe võrra rohkem kui eile hommikul.

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineeritud 884 inimest.

Jälgimisel üle 25 700 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 16 600 inimese, kellest 4248 on nakatunud.

Seotud lood:

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5200 inimese, kellest nakatunud on 1580.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2600 inimese, kellest 815 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1300 inimese, kellest 350 on nakatunud.

Haiglaravil 411 inimest

30. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 411 koroonapatsienti, nendest intensiivravi vajab 44 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 24 inimest.

Uusi koroonaviiruse haigusjuhtumeid avati kokku 50. Koju saadeti 31 inimest (neli sisestati tagantjärgi) ning 11 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ja kaks inimest viidi üle teise haiglasse.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 65-aastane mees, 68-aastane naine, 81-aastane naine, 88-aastane mees ja 90-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 226 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1415 koroonaviiruse haigusjuhtumit 1391 inimesega.

30. detsembri seisuga on tervenenud 17 664 inimest. Neist 13 322 inimese (75,4%) haigusjuhtum on lõpetatud, 4342 inimese (24,6%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 627 600 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 27 256 (4,3% testide koguarvust).

Kaitsesüstid

Eestis on koroonaviiruse kaitsesüst tehtud 884 inimesele. COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 884 inimesele. Enim vaktsineerimisi tehti eile Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja Ida-Tallinna Keskhaiglas.

Hiljemalt uue nädala alguseks hakkab TEHIK detailset vaktsineerimise infot kuvama ka avaandmetena Terviseameti koroonakaardil. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 243 121 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2109 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 627.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus väga kõrge

Vähenes haigestumine kooliealise elanikkonna (10–19-aastaste) hulgas. Mõnevõrra suurenes haigestumus vanuserühmas 30-39 ja üle 80-aastaste hulgas. Hospitaliseeritute keskmine arv kasvas iganädalaselt 17% võrra. Eelmisel nädalal lisandus 32 surmajuhtu (51. nädalaga võrreldes oli juurdekasv 14,3%).

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!

„Piirangutest petuga mööda minnes petame vaid iseennast. Olukord on täna tõsine, nakatuda võib kõikjal ja üks pidu ei ole kellegi tervise ega elu hinda väärt,“ ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. Ta lisas, et ära tuleks jätta peod ja rahvarohkeid kogunemisi tuleb ka õues vältida.

Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi. Veeda aastavahetus ainult kitsas pereringis.

On teada, et just vanemaealised ja krooniliselt haiged põevad COVID-19 haigust raskemalt ja vajavad suurema tõenäosusega haiglaravi. Teeme kõik endast sõltuva, et neid mitte nakatada. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!