GRAAFIK | Koroonaviiruse suhtarvud maakonniti: uue laine esirinnas asuvad Ida-Virumaa ja Võrumaa

 (31)
Covid-19 testimine Tartu lauluväljakul
Koroonaviiruse testimine.Foto: Argo Ingver

Koroonaviirusesse nakatumise suhtarv, mis arvestab riikide nakatumisnäitajaid elanike arvu kohta ja mida võetakse aluseks reisimispiirangute kehtestamisel, on viimastel kuudel saanud tuttavaks enamikele eestimaalastele. Milline on sarnane näitaja aga Eestis maakondade kaupa ja nende elanikkonda arvesse võttes?

Kogu Eestis on suhtarv - 14 päeva uute nakatumisjuhtumite arv 100 000 elaniku kohta - püsinud viimastel päevadel 50 ja 55 vahel. Maakonniti on see näitaja hetkel suurim Ida-Virumaal (128,9) ja Võrumaal (112,9). Harjumaal, kus uusi nakatumisjuhtumeid arvuliselt kõige rohkem, on elanikkonda arvesse võttev suhtarv 51,7.

Viiruse esimese laine tipphetkel kriisi keskmesse sattunud Saaremaal kerkis aprilli algul vastav näitaja koguni üle 900 - kui 4. aprilli seisuga oli 33 000 elanikuga Saaremaal 14 päeva jooksul fikseeritud 302 uut nakatumisjuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!