GRAAFIK | Koroonastatistika: ühe näitaja poolest oleme Euroopa Liidus heas mõttes esinumber

 (88)

Koroonaviiruse leviku hoog on Eestis õnneks viimasel ajal pisut tagasi tõmmanud. Euroopa Liidus oleme selles mõistes lausa õpikunäide.

Koroonaviiruse teise laine puhul on üheks heaks võrdlevaks näitajaks see, kui palju on riigis viimase 14 päeva jooksul nakatumisjuhtumeid 100 000 elaniku kohta. Tänase seisuga on see number Eestis 35,29. Veel 11. oktoobril oli näitaja üle 50.

Euroopa Liidus on meie näitaja tänase seisuga kõige madalam. Osades riikides on pilt suisa trööstitu. Näiteks Tšehhis 853,42: seal on võimud kehtestanud ka väga karmid piirangud, et puhang ikkagi kontrolli alla saada. Belgias on number kerkinud üle 736, mistõttu rakendatakse ka lisakeelde, et teist lainet ohjata.

Vaadates lähinaabreid, torkab silma lõunanaabrite juures toimuv. Läti oli veel möödunud kuul Euroopas eesrinnas väikese nakatumise poolest, ent praeguseks on nakatumisnäit üle 72.

Eestis lisandus viimase ööpäevaga seitse positiivset koroonatesti. Hommikuse seisuga viibib haiglas 33 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!