GRAAFIK: Grippi haigestunute hulk kolmekordistus, levikut hinnatakse laialdaseks

 (6)
Gripp
GrippFoto: Vallo Kruuser

Möödunud nädalaga on märgatavalt kasvanud gripilaadsete ja teistesse ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumiste arv.

Arstide poole pöördus 4337 haigestunut, seda oli 14 protsenti enam kui nädal varem. Grippi haigestunute arv samal ajal kolmekordistus.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 330, 2. Terviseameti andmetel oli Eesti keskmisest suurem viirusnakkustesse haigestumus Tartumaal, Harjumaal ja Ida-Virumaal.

Grippi haigestumine on tõusutrendil, haigestumuse intensiivsust saab eelmise nädala andmete põhjal hinnata jätkuvalt madalaks, kuid gripilevikut nüüdsest laialdaseks.

Terviseameti gripispetsialisti Olga Sadikova sõnul ei ületa üldine haigestumiste arv tegelikult varasemate aastate jooksul jälgitud tavapäraseid gripihooaja näitajaid, kuid grippi haigestunute hulka tõstsid kolm asutusesisest puhangut.

E-Tervise SA esialgsetel andmetel vajas eelmisel nädalal haiglaravi 12 gripiviirusega patsienti. Hooaja algusest on hospitaliseeritud 31 patsienti, neist üle 50 protsendi vanemaealiste ja tööealiste vanuserühmas, 32 protsenti vanusrühmas 0-4.

Analüüsides gripilaadsete haigestumiste vanuselist struktuuri, saab öelda, et gripiviirus levib kõikides vanuserühmades. Kõige rohkem on grippi haigestunuid kuni 5-aastaste laste hulgas, aga uusi haigusjuhte tuli möödunud nädalal kõige enam juurde koolilaste hulgas.

Seotud lood:

Terviseamet: enneta ja vaktsineeri

Kuigi gripiviirused on nüüd juba igapäevaselt ringluses, soovitab terviseamet riskirühmadesse kuuluvatel inimestel, kel on õnnestunud seni terve püsida, kaaluda tõsiselt vaktsineerimise võimalust.

Gripi riskirühma kuuluvaiks loetakse lapsi alates 6-elukuust, üle 65-aastaseid või kroonilisi haigusi põdevaid inimesi, rasedaid ja tööalaselt ohustatud isikuid.