GRAAFIK | Erakondade reitingud: Eesti 200 võib nurjata Reformierakonna valimisvõidu. Sotside toetus on drastiliselt langenud

 (320)
GRAAFIK | Erakondade reitingud: Eesti 200 võib nurjata Reformierakonna valimisvõidu. Sotside toetus on drastiliselt langenud
Foto: Ilmar Saabas

Parteistunud Eesti 200 on röövinud Reformierakonnalt sedavõrd palju toetajaid, et see jääb nüüd valimiste võitja heitluses selgelt alla Keskerakonnale.

ERR kajastab, et kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 33 protsenti valijatest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Veel eelmisel kuul Keskerakonnaga enam-vähem samal toetuse tasemel olnud Reformierakond on kaotanud märkimisväärselt toetajaid. Oktoobrikuise 28 protsendi asemel toetas neid novembris 23 protsenti.

Kolmandal kohal on EKRE 15 protsendi suuruse toetusega. Neljandale kohale tõusis esimest korda küsitluses olnud Eesti 200, keda toetas kaheksa protsenti.

Eesti 200 tulek röövis lisaks Reformierakonnale märkimisväärselt toetajaid ka Sotsiaaldemokraatlikult erakonnalt, kelle toetus novembris oli vaid seitse protsenti. Oktoobris oli sotside toetus 12 protsenti.

Täpselt valimiskünnise piiril on Isamaa viie protsendiga, kelle toetus kuu varasemaga võrreldes ei muutunud.

Valimiskünnise alla jääksid nii parlamendivälised Rohelised kolme kui ka parlamenti kuuluv Vabaerakond ühe protsendi suuruse toetusega.

Seotud lood:

Valimised toimuvad 3. märtsil 2019. aastal.