Lisaks leidis ta, et kohalike valimiste ajal hakkas EKRE flirtima naeruväärsusega ja sisuliselt taandus homoteemaga ühe teema erakonnaks. Ta tõi näiteks selle, kuidas üks EKRE kandidaat pidas kiusamisvastaseid lillasid karusid lasteaedadesse tungiva homopropaganda märgiks.
Jaak Madison oli EKRE linnapeakandidaat Viljandis. Tema isiklikult sai paremuselt teise tulemuse linnas, aga erakonna 9,5 protsendilise toetusega ta rahule ei jäänud.
Ta tõi EKRE nõrkusena välja, et nende nimekirjas polnud koolide ja lasteaedade direktoreid, kirikuõpetajaid ja teisi kogukonnas tuntud inimesi. "Kohalikud valimised on alati tõestanud, et väga palju hääletatakse tuttava, naabri, õpetaja ja perearsti poolt sõltumata erakonna nimekirjast," kommenteeris Madison.
Tema sõnul on EKRE-l 120 uut inimest volikogudes üle Eesti, enamiku jaoks see esmakordne taoline poliitiline kogemus. Eesmärk on, et nad saaksid aimu kohalikust poliitikast, tööst komisjonides, opositsioonis ja koalitsioonis, eelarve tegemisest ning töötaksid end üles, et EKRE-l oleks 2019. aasta riigikogu valimistele minekuks tugevam üleriigiline nimekiri.
Madison leidis, et riigikogu valimisteks on EKRE-l vaja rohkem jõudu ja kogemusi. Vaja on leida rohkem toetajaid ja ressurssi, et mitte jääda varju, kui Reformierakond ja Keskerakond kaks nädalat enne valimisi massiivset kampaaniat tegema hakkavad.