GRAAFIK | Aprillis langes enim EKRE toetus, Reformierakonna oma kasvas

 (503)
Koalitsiooniläbirääkimised
KoalitsiooniläbirääkimisedFoto: Priit Simson

Aprillis langes enim toetus EKRE-le ning kasvas Reformierakonnale ja Eesti 200-le, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest. Valitsusliitu moodustavate parteide kogutoetus oli aprillis 49 ja opositsiooniparteidel 38 protsenti.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Reformierakonnale 30 protsenti valijatest, mida on märtsidga võrreldes kolm protsenti rohkem, vahendab ERRi uudisteportaal.

Populaarsustabelis teisel kohal on Keskerakond 24 protsendi suuruse toetusega, kuu vararasemaga pole nende toetusprotsent muutunud.

Kolmandal kohal on endiselt EKRE, kuid nende toetus võrreldes märtsikuuga langes oluliselt - märtsis oli EKRE-l toetajaid 21 protsenti, kuid aprillis 16 protsenti.

Seotud lood:


Sisuliselt võrdse toetusega oli aprillis kolm parteid - Isamaad toetas üheksa, Sotsiaaldemokraatlikku erakonda kaheksa ning ka parlamendivälise Eesti 200 toetus oli kaheksa protsenti. Kuu varem olid toetusnumbrid vastavalt 11, üheksa ja viis ehk Isamaa on veidi kaotanud ning Eesti 200 toetajaid juurde võitnud.

Ülejäänud parteid jäävad selgelt valimiskünnise alla - Rohelisi toetas kaks, Elurikkuse erakonda ja Vabaerakonda mõlemat üks protsent valijatest.