Georg Lurichi monument soovitakse Pirita tee kõrvalt ära viia

 (11)
Lurichi monument
Lurichi monumentFoto: Andre Hanimägi, Pirita linnaosavalitsus

Pirita linnaosavalitsus uurib võimalusi kolida korduvalt vandaalide ohvriks langenud Georg Lurichi monument Pirita teelt ümber atraktiivsemasse ja turvalisemasse asukohta Pirita spordikeskuses.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder selgitas, et Lurichi Pirita spordikeskusesse viimiseks räägib mitu asjaolu. „Spordikeskus on teiseks koduks mitmesajale trennis käivale lapsele, lisaks külastavad kompleksi tervisesportlased Tallinnast ja mujaltki. Spordisõprade juures on meie spordiajaloo suurkuju õige koht,“ ütles Mölder. Ta lisas, et praegu jääb monument autotee kõrval suuresti kahjuks märkamatuks.

Olulise argumendina tõi Mölder välja ka kuju turvalisuse, sest spordikeskust külastatakse nii varahommikul kui ka hilisõhtul, ala on valgustatud ning varustatud turvakaameratega. Viimati lõhuti monumenti eelmise aasta juunis, mil kurjategijad püüdsid Lurichi kuju aluselt lahti kangutada.

Pirita Spordikeskus ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet on mõlemad asunud mõtet toetama, leides, et monument sobiks nii sümboolselt kui ka kompleksi ala arvestades kõige paremini just spordikeskusse.