FOTOD: Võrumaa ettevõtja süüdistab riiki ja piiriehitusel töötavat firmat pinnasevarguses

 (26)
Väidetav pinnasevargus piiriehitusel Misso vallas
Väidetav pinnasevargus piiriehitusel Misso vallasFoto: erakogu

PPA: kaalume, kas saame pinnavarguses süüdistatava firmaga üldse koostööd jätkata.

Võrumaal Misso vallas tegutsev ettevõtja Aivar Vaab süüdistab politsei- ja piirivalveametit (PPA) ning Eesti-Vene piiriehitusel töötavat firmat Kagumerk pinnasevarguses.

Vaab sõnas, et märkas oma eramaal loata kaevatööde tulemust eile ning naabrimehe jutu järgi olevat tegevus kestnud juba poolteist nädalat. Selgus, et pinnast oli kasutatud piiriehitusel.

„Minu karjäärist on kadunud umbes 5000 tonni kruusa,” hindas Vaab eile Eesti Päevalehele ja lisas, et nimetab tegevust otsesõnu varguseks. „Riik on seal ühe oma alltöövõtjaga väga omavoliliselt toimetanud seal – keegi arvas, et võib kruusa varastada minu kinnistult,” ütles ta.

Vaab kutsus täna kohale nii PPA, keskkonnainspektsiooni kui ka Misso valla esindajad. Misso vallas Parmu külas teeb piiriehitustöid OÜ Kagumerk, millel on leping PPA-ga.

„Praeguseks nähtub osapoolte selgitustest ja sündmuskohal kogutud infost, et ettevõtte töötajad kaevandasid selles kohas pinnast nii eramaalt kui ka riigimaalt ning kasutasid seda piiriehitustöödel täitena,” märkis PPA integreeritud piirihaldusbüroo juht Helen Neider-Veerme. Ta kinnitas, et PPA võtab Vaabi edastatud infot tõsiselt ja püüab kiiresti välja selgitada, kas Kagumerkil oli luba pinnast kasutada või mitte. „Äärmiselt kahetsusväärt on, et riigile nii tähtsas projektis kaasa tegev ettevõte on oma käitumisega sellised kahtlused tekitanud. Lisaks võimaliku süüteo tuvastamisele hindame põhjalikult sedagi, kas PPA saab selle ettevõttega jätkata koostööd riigipiiri väljaehitamisel,“ lisas Neider-Veerme.

„Piirivalve peab kontrollima, mis objektil toimub,” sõnas Vaab ja lisas, et ootab riigilt kahju hüvitamist. PPA kinnitas, et hindab koos keskkonnainspektsiooniga ka võimalikku keskkonnale tekitatud kahju ulatust.

Alltöövõtja Kagumerki juht Sulev Muru täna Eesti Päevalehe kõnedele ei vastanud.