FOTOD | Võidupühaks valmis! Tartus toimus paraadi peaproov

 (53)

Täna õhtul toimus Tartus Vabaduse puiesteel võidupüha paraadi peaproov. Selleaastane paraad algab homme kell 11.

Kaitseliidu korraldataval võidupüha paraadil saab näha sõdureid, relvi, sõjatehnikat ning nautida sõjaväeorkestrite muusikat.

Esmakordselt võidupüha paraadil ei ole kaitseliidu üksused üles rivistatud mitte malevapõhiselt, vaid näidatakse Tartu, Põlva, Sakala, Valgamaa ja Võrumaa malevast koosneva Lõuna maakaitseringkonna erinevaid võimeid. Väljas on lahinggrupp koos oma allüksustega ning maakaitseüksused, mille koosseisus on kergjalaväekompanii, formeerimiskeskus ja korrakaitserühm.

Lisaks on rivis veel naiskodukaitse, noorte kotkaste ja kodutütarde kompaniid, valveüksuse rühm ning kaitseliidu kooli ja küberkaitseüksuse liputoimkonnad. Eestist osalevad paraadil veel abipolitseinike kogu ja päästeameti liputoimkonnad ning vanglateenistuse ning politsei- ja piirivalveameti rühmad.

Välisüksustest on paraadile oodata Soomest, Poolast, Rootsist ja Ukrainast liputoimkondi ning Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Leedust, Suurbritanniast ning Prantsusmaalt rühmasid.

Muusikat teevad Tallinna ja Jõgeva maleva ühendorkester, Pärnumaa maleva orkester, kaitseliidu torupilliüksus ja kaitseväe orkester.

Võidupüha sündmused Tartus said alguse juba täna õhtul kell 21.30, kui noorkotkad süütasid Tartu laulupeo raames tikkude või välgumihkli abita muinastule.

Seotud lood:

Homme, 23. juuni hommikul kell 8.30 asetatakse pärjad Vabadussõja mälestusmärgi "Kalevipoeg" jalamile. Samas ühendatakse mälestustuli ja muinastuli võidutuleks ning tuletoojatele antakse üle Võidutule medalid.

Võidupüha paraadi rivistamine algab kell 10.30 Vabaduse puiesteel. Paraad algab kell 11.00 presidendi saabumisega.

Pärast paraadi, kell 12.15 algab Poe tänava pargis maakaitsepäev, kus saab näha kaitseliidu, kaitseväe, päästeameti, vanglateenistuse ning politsei- ja piirivalveameti näituseid. Toimuvad näidislahingud.