FOTOD: Viru hotelli KGB korrus avati külastajatele

 (30)
FOTOD: Viru hotelli KGB korrus avati külastajatele
Foto: Siim Lõvi

Täna avas Sokos Hotel Viru Euroopa kultuuripealinna projekti raames Eesti esimese hotellimuuseumi, mis räägib Viru hotelli ja KGB suhetest. Hotelli viimasel, seni suletud 23. korrusel avatavasse muuseumi pääseb ainult 25 inimest korraga elavas järjekorras hotelli fuajee kaudu.

„Viru hotell on olnud varsti 40 aastat Tallinna maamärk ja lugematute legendide allikas,“ ütles Sokos Hotel Viru tegevdirektor Anu Soosaar. „Muuseumi ideed on kaalutud juba üle kümne aasta, sest KGB poolt maha jäetud ruum 23. korrusel ja lood nende tegevusest hotellis on pakkunud meie külalistele tohutut huvi. Euroopa kultuuripealinna aasta on õige aeg rääkida Viru hotelli loost, KGB rollist selles ja laiemalt kogu ajastust – see annab ka kaugelt tulnud külalisele võimaluse tajuda aega, kust me tuleme.“

Muuseumi väljapanek on pärit peamiselt hotelli arhiividest ning äratab kindlasti palju mälestusi ka kohalike inimeste seas. Täna on tasuta ka pooletunnised teemaekskursioonid bussiga, mis algavad ja lõppevad Viru hotelli ees. Reisijate käsutuses on nõukogudeaegne buss ja neljas keeles teenindav giid. Väljumised leiavad aset iga poole tunni järel alates kella 11st. Marsruut: Viru Väljak (Stalini väljak, Keskväljak) – Narva mnt (Adolf Hitleri tänav) – Pronksi tänavat pidi üle Gonsiori (Lomonossovi) tänava – Liivalaia (V. Kingissepa) – Lauteri (Imanta ) – Islandi väljak (Lenini puiestee) – Estonia pst – G. Otsa – Pärnu mnt – Viru väljak.

Avamisest kuni aprilli lõpuni pääseb muuseumisse vaid laupäeviti ja pühapäeviti kl 10 ja 11.30. Maist kuni septembri lõpuni on muuseum avatud kõigil nädalapäevadel kl 10-18 ja ekskursioonid väljuvad igal täistunnil.

Täna on kl 11-17 muuseumi avatud uste päev ning linnaelanikud ja -külalised saavad võimaluse külastada muuseumi tasuta.