FOTOD | Viimsi kirikus on rahvast hõredalt, ukse peal patrullisid ka politseinikud

 (69)

Viimsi Püha Jaakobi kirikul tähistati täna kell 17 Jumalateenistusega Jeesuslapse sündi. "Nii vähe inimesi pole siin kunagi olnud," ütles üks kohalik Delfi piltnikule. Varasematel aastatel olevat seal saal ikka rahvast täis olnud.

Koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud piirangud ja soovitused on jõudnud nüüd ka kirikuteni. Üle Eesti hakkas täna kehtima jumalateenistuste ja usuliste talituste puhul 50-protsendiline ruumitäitumuse piirang.

Valitsuse teatel tohib pühakojas, kus pole statsionaarseid istekohti, üritusest osa võtta kuni 250 ja statsionaarsete istekohtadega üritusest kuni 400 inimest. Välitingimustes tohib avalikest jumalateenistustes või usulistest talitustest osa võtta kuni 500 inimest.

Et oleks piisavalt vähe inimesi, oli EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus toimunud tänane jumalateenistus eelregistreerimisega. Ukse peal, nagu piltideltki näha, olid lausa politseinikud.

Kui aga minna kiriku sotsiaalmeedia lehele, nähtub sealt ka otseülekanne, mille vahendusel jõuab rahvani ka veel viimaseid päevi lubatud kontserttegevus. Seda ansambel Robirohi esituses.