FOTOD: Vaata, kes pälvisid aasta kultuurisõbra tiitli!


Aasta kultuurisõber
Aasta kultuurisõberFoto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Urve Tiidus tunnustas kinos Artis täna ettevõtteid, kes on pikaajaliselt toetanud eesti kultuuri ning andis tänuüritusel üle kolm aasta kultuurisõbra tiitlit. Aasta kultuurisõbra tiitli pälvisid ettevõtja Ahti Heinla, Premia Tallinna Külmhoone AS ja AS Tallink Grupp.

Minister kinkis kultuurisõbra tiitli saajatele Kärt Ojavee helendava taiese „Undefined useful object“ („Määratlemata kasulik objekt/asi“), teatas kultuuriministeeriumi pressiesindaja.

„On meeldiv, et üha enam tunnetatakse ühiskondliku missioonina kultuuri toetamise tähtsust. Paljud kultuuri-ja spordisündmused on tuge saanud lisaks projekti-, programmi- või eelarvepõhisele rahastamisele ka eraannetajatelt ja väga arvestatavat toetust ka suurtelt ettevõtetelt. Tänan kõiki, kes on pidanud oluliseks kultuuritoetajaid esile tõsta ja loomulikult siiras tänu ka neile, kes on meie kultuurielu aidanud elavdada,“ märkis kultuuriminister Urve Tiidus.

Ettevõtja Ahti Heinla on olnud mitmeid aastaid PÖFF-i suurim eraisikust toetaja. Tema panus Eesti kultuuri on väga tähtis, sest toetatavaid valdkondi on teisigi.

Premia Tallinna Külmhoone AS on laulu- ja tantsupeoliikumise väga pikaajaline toetaja ja partner. Viimasel peol oli Premia taas sündmuse üks suurtoetajatest, tagades osalejatele väliköökides magustoidud. Väga hästi õnnestus ka laulu- ja tantsupeo tarbeks loodud „Koorijäätis“.

AS Tallink Grupp on olnud suuremahuline kultuuri-ja spordisündmuste toetaja läbi aastakümne. Näiteks toetab Tallink Otepää MK-võistlust murdmaasuusatamises, on SEB Tallinna Maijooksu ja SEB Tallinna Maraton peasponsor ning Muhu regati toetaja. Lisaks on Tallink olnud Jazzkaarele pikaajaline partner ja on läbi aastate toetanud ka TallinnMusicWeek`i, Sõru Jazzi ja Tuletorni Kontserti.

Ühtlasi andis kultuuriminister Urve Tiidus üritusel üle tänukirjad 37 ettevõttele ja eraisikule, kes esitati erinevate kultuurivaldkonna organisatsioonide poolt.

Kultuuri sõbra tänukirja pälvisid:
1. Smarten Logistics AS
2. Jaanus Mikk (Narva Gate OÜ)
3. AS Viljandi Metall
4. OÜ Raikküla Farmer
5. Akzo Nobel Baltics AS
6. Jaen Uussalu (Plaat Detail OÜ)
7. Danske Bank AS Eesti Filiaal
8. Nordea Pank
9. AS Tallinna Kaubamaja
10. Prike AS
11. Miroslaw Pienkowski (Microfix)
12. AS Tallinna Vesi
13. AS BLRT Grupp
14. AS Eesti Telekom
15. AS ESPAK
16. AS Starman
17. Jaakko Ahti (Viking Line Abp)
18. Viru Keemia Grupp AS
19. AS Põltsamaa Felix
20. Altia Eesti AS
21. Toomas Suurvärav
22. Üllas Täht
23. SALTO AB
24. Art Konverentsitehnika
25. Enn Kunila (NG Investeeringud)
26. Tatiana Tolstaya (KOSMOS IMAX kino)
27. Nordic Hotel Forum ja Feliks Mägus
28. AS GIGA
29. KAFO OÜ
30. Rahva Raamat
31. Radisson Blu Sky Hotel (AS Astlanda hotell)
32. Metro Capital
33. Andi Kasak (Saint-Gobain Glass Estonia SE)
34. Bronšteinide Pere Heategevusfond
35. SA Aitan Lapsi
36. Ado Kirsi
37. Hooandja

Kultuuriministeerium on kultuurisõbralikke ettevõtteid tunnustanud alates 2012. aastast.