FOTOD: Ühistupanga nõukogu liikmeks sai Ain Hanschmidti asemel Katrin Kendra

 (15)
Ühistupanga koosolek Õpetajate majas
Ülle Mathiesen Foto: Madis Veltman

Teisipäeval toimunud Eesti Ühistupanga korralisel üldkoosolekul astus nõukogust tagasi Ain Hanschmidt ja uueks liikmeks Tallinna linna finantsdirektor Katrin Kendra.

Ühistupanga juhatuse esimees Ülle Mathiesen ütles ERR-i uudisteportaalile, et Hanschmidt astus tagasi isiklikel põhjustel.

Ülle Mathiesen rääkis, et lisaks täiendati põhikirja näiteks üldkoosoleku reglemendi osas. Kinnitati ka osakapitali suurendamine ühe miljoni euro võrra. Eesti Ühistupanga uus osakapital on nüüd 6,268 miljonit eurot.

"Lähikuudel keskenduvad panga juhtorganid tegevusloa saamiseks vajalikele toimingutele," rääkis Ülle Mathiesen.

Ühistupanga liikmed arutasid Mathieseni sõnul elavalt ka finantsinspektsiooni nägemust Tallinna linna sobivuse üle panga aktiivse liikmena.

"Liikmed leidsid, et põhjendamatu on kahelda Tallinna linna finantsilises usaldusväärsuses. Tallinna linna finantstugevust kinnitas ka rahvusvahelise reitinguagentuuri Moody’se hiljutine, 24.märtsi otsus, tõsta linna reitingu tasemele A2," sõnas Mathiesen.

Tänane Päevaleht kirjutas, et finantsinspektsioon ei soovi Edgar Savisaare maineküsimuse tõttu pangale tegevusluba anda.