FOTOD | Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser vannutatakse ametisse

 (26)

Täna toimub Tartu Ülikooli nõukogu ja senati avatud istungil tänavu kevadel TÜ rektoriks valitud professor Toomas Asseri inaugureerimine. Ülikooli aulas toimuval
tseremoonial annab rektorile ametiraha üle Vabariigi President.

Istungi avs TÜ nõukogu esimees Ruth Oltjer. Seejärel esinesid tervituskõnega professor Tõnu Lehtsaar ja president Kersti Kaljulaid. Ametivande andmisele ja ametiraha üleandmisele järgneb professor Toomas Asseri inauguratsioonikõne.

Tseremoonial esinesid tervituskõnega veel haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Rektorite Nõukogu nimel Tallinna Tehnikaülikooli rektor professor Jaak Aaviksoo ning Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Allan Aksiim. Muusikalisi vahepalu pakub Tartu Ülikooli Kammerkoor dirigent Triin Kochi juhatusel.

Seotud lood:

Neurokirurgia professor Toomas Asser valiti Tartu Ülikooli rektoriks tänavu 26. aprillil. Tema ametiaeg algas 1. augustil ja see kestab viis aastat.

Kohapeal viibiv Delfi piltnik vahendas, et saalis on nõnda palav, et kokku kukkus vanem daam. Seetõttu katkes aktus poole pealt ning pooleli jäi rektori asetätija kõne. Kohale kutsuti kiirabi ning pidulik õnnistamine võis jätkuda.