FOTOD | Tallinna tänavatel on karmistunud reeglitest hoolimata inimesi, kes mitmekesi kogunevad

 (250)
Linnas 25.03.2020
Linnas 25.03.2020Foto: Andres Putting

Delfi fotograafid uurisid, kuidas on mõjutanud tallinlaste liikumist tänasest kehtima hakanud rangemad liikumispiirangud, et ei tohi korraga koos olla rohkem kui kaks inimest ning teistest tuleb hoida distantsi vähemalt kaks meetrit.

Hommikust saati on olukorda Pirita ja Lasnamäe kandis jälginud Andres Putting: "Olen täna kaks korda linnas ringi sõitnud ja pean tunnistama, et vahet pole, mis kell sõita, liiklus on tihe ja intensiivne. Pirita teel, Lasnamäel, Peterburi tee kandis on tunne nagu oleks pidev tööle-töölt sõitmine. Aga ei ole ainult autod liikvel. Palju on näha tervisesporti tegevaid inimesi, jalgrattureid, lapsi, noori. Lasnamäel nägin ka väikest noortekampa. Ja siis... Pärnamäel ootas bussi üksik vanamees, korralikult maskistatud."Ennelõunal oli Vabaduse väljakul ja selle ümbruses olukord eeskujulikum: „Inimesi on väga vähe. Vähem kui eile. Need, kes koos liikusid, paistsid kaugelt hinnates olevat tõepoolest paarid või pered. Linnapilt on rahulik. Vabakal on isegi öisel ajal rohkem rahvast,” kirjeldas fotograaf Jaanus Lensment.


Kella 14.30 paiku jäid Šnelli pargi kandis Delfi fotograafi kaamera ette väike grupp politseinikke, kes rääkisid inimestega, ilmselt siis karmistunud liikumisreeglitest ja nende täitmise vajalikkusest.


Selline oli olukord pärastlõunal Lasnamäel ja lauluväljaku kandis:


Ja selline Põhja-Talllinnas:
Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!