FOTOD | Tallinna päev algas peaministrile värava avamisega

 (3)

Tallinna päev algas täna hommikul traditsiooniliselt piduliku Lühikese jala väravatorni värava avamisega, Toompealt all-linna Tallinna päeva tähistama tulnud peaminister Jüri Ratasele avas värava linnapea Mihhail Kõlvart.

Pärast tervitust suunduti kaaskonna saatel ühiselt raekotta aukodanike kogu pidulikule istungile.

Tallinna all- ja üla-linna suhted ei ole alati head olnud ning seetõttu on olnud aegu, kui neid lahutavad väravad on lukus püsinud. Ent vaen on mõjunud kehvasti mõlemale osapoolele, meenutas ajalugu väravalt luku eemaldanud väravavaht.

Vanasti, kui Tallinna linn mahtuski vanalinna müüride vahele, suleti väravad igal õhtul kell 22 ja avati hommikul kell 6.

Linnapea annab raekojas tänavustele laureaatidele üle Tallinna vapi- ja teenetemärgid. Linnavolikogu otsusega pälvisid vapimärgi Tallinna Linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna juhataja Boriss Dubovik ja Tallinna Loomaaia vanemmetoodik Aleksei Turovski. Teenetemärgiga otsustati autasustada 29 inimest.

Tänavuse eesti keele aastale pühendatud pidupäeva keskseim sündmus on kell 13 Vabaduse väljakul algav traditsiooniline Tallinna päeva etteütlus. Etteütlusest osa võtma registreeris end üle 1700 inimese, teksti kannavad ette hiljuti järjekordse maailmameistri tiitli võitnud Kelly Sildaru ja muusik Reket.