FOTOD: Tallinna loomaaia jääkarulapse nädalavahetus möödus lume peal hullates

 (16)
FOTOD: Tallinna loomaaia jääkarulapse nädalavahetus möödus lume peal hullates
Foto: Tallinna loomaaed

Tallinna loomaaed avaldas oma Facebooki lehel pildid loomaaia ühest uusimast asukast, jääkaru Friida kolme ja poole kuu vanusest karupojast, kes nautis lumes püherdamist ja hullamist.

Hiljuti kirjutas Õhtuleht, et algselt jääkarutüdrukuks ristitud karupoeg võib olla hoopis poiss. "Seda karupoega pole veel keegi kätte võtnud ja arstid pole temaga tegelnud," ütleb Tallinna loomaaia asedirektor Vladimir Fainštein. Pole veel sugugi 100% kindel, et end 10. märtsil esimest korda ilma veebikaamera vahenduseta avalikkusele tutvustanud jääkarubeebi on tingimata tüdruk.

Seda muidugi loodetakse, kuid lõplik tõde selguvat alles lähitulevikus, kirjutab Õhtuleht.

"95% kindlusega on tegu tüdrukuga, kuid väike kahtlus pole veel kadunud. Nendel polegi väga kerge seda sugu silma järgi määrata, selleks peab ikka looma kätte võtma. Siiani on seda tehtud ilma otsekontaktita. Seda karupoega pole aga veel keegi kätte võtnud ja arstid pole temaga tegelnud," ütleb loomaaia asedirektor Vladimir Fainštein, kinnitades, et karulaste soo määramisega on varemgi loomaaedades raskusi ette tulnud.

Karupoja tervis on Fainšteini sõnul normis – loom on aktiivne ja tubli.

29. märtsil kutsub aga loomaaed kõiki huvilisi jääkarupäevale. Sel päeval avatakse loomaaias mängu-jääkarude näitus, nii et nüüd tasub oma valged lemmikud üles otsida ja varakult loomaaeda toimetada. Samuti määratakse sel päeval jääkarutüdrukule ka nimi.

Vaata kuidas mõmmi eelmisel nädalal oma puuris mängis, mil ta alles hakkas maailma avastama: