FOTOD: Tallinn sai uue perekeskuse

 (18)
FOTOD: Tallinn sai uue perekeskuse
Foto: Ilmar Saabas

Täna avas uksed Lääne-Tallinna Keskhaigla perekeskus. Teiste seas olid keskust avama tulnud sinine känguru, Ingrid Rüütel, kultuuriminister ja Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi patroon Laine Jänes ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Oodati ka proua Evelin Ilvest, kes kahjuks tulla ei saanud, kuid kes saatis perekeskusele pisikese kingituse, Kadri-Keiu Ilvese joonistatud pildi.

Vaata  kõiki avamispilte SIIT.

“Ma olen väga rõõmus, et selline kaasaegne keskus on valmis saanud ja et noored emmed-issid koos oma titadega saavad väga hea võimaluse koos pereks kasvamiseks\”, rõõmustas LTKH Perekeskuse juhataja Meelike Reimer.

Perekeskus on loodud toeks ja turvaliseks treeningukeskkonnaks lapseootel ja väikelastega peredele, tehes kättesaadavaks kõik vajalikud teenused alates lapseootusele jäämisest kuni lapse sünni ja esimeste eluaastateni.

Perekeskuses on spetsiaalne osoonibassein, mis võimaldab kõiki vesiprotseduure rasedatele ja titadele, sh rasedate vesivõimlemine, veealune massaaž, imikute ujuma õpetamine, vannis, ujutamine basseinis jm.

Jätkavad ka juba endisest Perekoolist tuttavad isade kool, rasedate võimlemistunnid, rasedate joogakursus, erinevatel teemadel loengud, näiteks“Rinnapiim ja imetamine”, “Lapse hoidmine ja hooldamine”, “Vettesünnitus”,“Sünnitus”, “Sünnitusvalude leevendamine”, “Tugiisiku abi sünnitamisel”,“Naise õigused ja seadusandlus”, “Muutused meeles, kehas ja peresuhetes”.

Tallinna linnavalitsus eraldas oma eelarvest perekeskuse rajamiseks 3,6 miljonit krooni.