FOTOD | Tallinki laev saabus Sassnitzi. Saksamaal lõksus olevad eestlased asusid koduteele

 (150)

Valitsus otsustas koostöös Tallinkiga tuua Saksamaal lõksus olevad eestlased ära Tallinki laevaga Romantika. Laev jõudis kohale ja tagasi hakatakse sõitma sealse aja järgi umbes südaööl.

Kohapeal viibiv Delfi kaastöötaja Markus Nowak viitas, et laeva pardal oli 65 reisijat, kes nüüd maha läksid.

Eestlased veel ootavad oma sõidukites ja peagi saavad loa laevale minna.

Tallinki juht Paavo Nõgene ütles eile, et laev sõidab täna õhtul kella 20 ajal Riia sadamast Sassnitzi, viies sinna ka kõikide Eesti kargovedajate kaubad, kui neil on soov saada Riiast Saksamaale. Samuti viiakse kodumaale kõik Lätis lõksus olevad sakslased.

Laev Romantika planeeritud väljumine Sassnitzist toimub täna hilisõhtul kell 23.55 kohaliku aja järgi.

Romantika suundub Sassnitzist Lätisse Riia sadamasse, reis kestab 24 tundi. Reisijad majutatakse kajutitesse ning laeval on tagatud toidu ostmise võimalus.

Uudis täieneb jooksvalt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!