FOTOD: Sajad inimesed tunglesid Rakveres tasuta raamatute laadal

 (6)
FOTFO: Sajad inimesed tunglesid Rakveres tasuta raamatute laadal.
Foto: Tiit Blaat, Eesti Ekspress

Täna kell 11-15 toimub Rakveres tasuta raamatu laat ehk nagu laada nimigi ütleb, siis laadale kirjavara toomise eest tasu ei saa ning laadalt raamatute viimise eest samuti sentigi maksma ei pea. Raamatuid andma-saama oli kohale tulnud hallitäis inimesi, kes uste avades Rakvere spordihalli sisse tormasid.

Tasuta raamatu laata korraldatakse tänavu juba neljandat korda ning korraldajate sõnul lubab viimaste aastate raamatute rohkus ennustada, et loovutatavate raamatute hulk kahanemas ei ole.

Möödunud aastal tõid inimesed laadale ca 12 000 raamatut. Laadale võib tuua ka heli- ja videosalvestisi vinüülplaatidest DVD-deni välja. Eriti minev kraam on korraldajate sõnul eelnevatel laatadel olnud luule, lastekirjandus ja käsitööraamatud.

Et raamatute valimine ja paberikrabin üksluiseks ei läheks, pakuvad meeleolukaid esinemisi kohalikud tegijad ning lastele on firma Viru Batuudid poolt üles seatud väike batuut.

Laata korraldavad Lääne-Virumaa Keskraamatukogu, Rakvere Kultuurikeskus, Rakvere Spordikeskus ja Rakvere linnavalitsus. Idee autor on ajakirjanik Rein Sikk.