“Fakt, et naised teenivad samal töökohal vähem kui mehed, ei ole aktsepeeritav. Mitte keegi ei peaks seisma silmitsi sooliste stereotüüpidega ning taluma ebavõrdset kohtlemist, ükskõik millisel elualal ja olukorras,” selgitas Taavi Rõivas täna ja homme Tallinnas Eesti Euroopa Nõukogu eesistumise raames toimuval konverentsil, vahendab valitsuse kommunikatsioonibüroo. „Need on põhimõttelised hoiakud, kus ei tohi teha järeleandmisi.“

Peaminister Rõivas möönis oma kõnes, et samal ajal on sooline ebavõrdsus paraku endiselt probleem mitte ainult Eestis, kus Eurostati andmetel on suurim palgalõhe kogu Euroopa Liidus, vaid laiemalt üle maailma.

Me peame sellele probleemile kõik koos jõulist tähelepanu pöörama ja leidma viisi, kuidas seda suunda muuta,“ lausus ta. „Seetõttu on Eesti eesmärk Euroopa Nõukogu eesistujana muuhulgas võitlus sooliste stereotüüpide, seksismi ja naiste vastase vägivallaga ning soov saavutada tasakaal naiste ja meeste vahel, kes osalevad poliitikas ja ühiskonna võtmeküsimuste otsustamisel.“

Peaminister Rõivase sõnul on tal hea meel, et Eesti valitsussektor on võtnud soolise ebavõrdsuse fookusesse, hakanud senist hoiakut muutma ja vähendama eelkõige naiste ja meeste palgalõhet. „2015. aastal vähenes valitsussektoris sissetulekute erinevus meeste ja naiste vahel 9,2 protsenti ning kesk- ja tippjuhtidena teenivad naised isegi 2,2 protsenti rohkem kui mehed,“ lisas ta. „Need on sammud õiges suunas. Aga palju on veel minna, sest üldiselt ei erine Eesti selles küsimuses muust maailmast väga palju.“

Peaminister Rõivase sõnul ei ole vahet, kas töötaja on mees või naine, kui ta teeb oma tööd hinge ja pühendumusega. „Näiteks minu kaheksast nõunikust koguni viis on naised, nende seas ka peaministri büroo juhataja, ja seda nende professionaalsuse, loovuse ja oskuste tõttu. Kõik on võrdsed ja kõigil on võrdsed võimalused.“