FOTOD: Rõivas käis Kevadtormil kaitseväelasi tunnustamas

 (14)
Taavi Rõivas Kevadtormil
Taavi Rõivas KevadtormilFoto: Eesti Kaitsevägi

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on tal hea meel, et tänavustest õppustest võtab osa rekordarv osalejaid – nii Eestist kui ka liitlaste seast.

"See on märk heast koostööst ja partnerlusest ajal, mil me seda kõige enam vajame," ütles Rõivas. "Samuti näitab suurenev liitlaste osalus, et meie oma rahvuslikust õppusest on välja kasvanud arvestatav väljaõppeüritus, kus osalemine on väljakutseks ka teiste riikide kaitseväelastele."

Peaminister märkis, et omal moel panustab õppustesse kogu rahvas, ning tänas kohalikke elanikke vastutulelikkuse eest. Lisaks 6000-le kaitseväelasele ja liitlasele panustavad õppuste õnnestumisse erinevad ametkonnad ja kohalikud omavalitsused.

Peaminister tutvus Valga maakonnas Keeni külas Kuperjanovi pataljoni juhtimispunktiga, sõi õhtust pataljoni ajateenijatega ning kohtub veel Suurbritannia, Ameerika Ühendriikide, Läti ja Leedu kaitseväelastega.

Tänavune õppus Kevadtorm on kaheteistkümnes ja toimub 5.-23. maini Lõuna-Eestis. Õppusel osaleb ligi 6000 kaitseväelast Eestist ja liitlasriikidest, mis on läbi aastate suurim osavõtjate arv.