FOTOD: Riigikogus palvetati ja söödi hommikust

 (91)
FOTOD: Riigikogus palvetati ja söödi hommikust
Foto: Siim Lõvi

Täna hommikul toimus riigikogu konverentsisaalis palvushommikusöök, järjekorras juba kümnes.

Palvushommikusöök tõi kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed olid riigikogu asespiikrid Laine Randjärv ja Jüri Ratas.

„Oleme kogenud, et ühtsus ja koostöö, mida poliitilises tegevuses on ehk raske saavutada, võib saada võimalikuks, kui inimesed koonduvad vaimsuse ümber. Meie riigil on oma maa ja rahva ühtsuse tugevdamine eluliselt tähtis. Usume, et 7. detsembri Eesti palvushommikusöök aitab sellele kaasa,“ kinnitasid palvushommikusöögi juhid Laine Randjärv ja Jüri Ratas.

Hommikuse koosviibimise peakõneleja oli Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, kes oli üheks võtmeisikuks palvushommikusöökide traditsiooni algatamisel Eestis.

Eesti palvushommikusöök toimub sel aastal kümnendat korda. Koosviibimise eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis korraldatakse üritust lisaks Tallinnale veel kuues Eesti linnas.

Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

Küsitlus #118543