FOTOD | Riia pidas tuhandete osalejatega suurimat pärimuspidu


Riia pärimuspidu Baltica
Riia pärimuspidu BalticaFoto: erakogu

Pärimuspeo Baltica 2018 avamine Riias laupäeval oli meeldejääv ja meeliülendav. Möödus ühtlasi 30 aastat esimesest Baltica festivalist Lätis ning tähistati Läti 100. aastapäeva. Käesoleva aasta Baltica teema oli jaanipäev ja puhkemine.

Riias avati laupäeval Baltikumi suurim pärimuspidu Baltica. Tuhanded osalejad erinevatest folkloorirühmadest sammusid rongkäigus Riia kesklinna Vabadussamba juurde püstitatud peoplatsile, kus neid tervitasid Läti president Raimonds Vējonis ja kultuuriminister Dace Melbārde.

"Meie kultuuripärand on Balti ühtsuse sümbol," ütles Läti president oma Baltica avakõnes.

Läti kultuuriminister tõi välja, et on suur au, et saame käesoleval Euroopa kultuuripärandiaastal jagada Baltica festivalil vaimset kultuuripärandit, mis ühendab nii inimesi kui põlvkondi.

Riia pärimuspidu Baltica Foto: erakogu

Folklooriliikumise eestvedajate tänamiseks korraldati vastuvõtt Baltical osalevate folkloorirühmade juhtidele ning välisdelegatsioonide esindajatele.

Eestist võtsid Läti presidendi vastuvõtust osa Eesti Folkloorinõukogu juhatuse liige Elvi Nassar ja Euroopa kultuuripärandiaasta Eesti juht ja Eesti Folkloorinõukogu teabejuht Annela Laaneots ning Lüü-Türri ja Revele folkloorirühmade juhid!