FOTOD: Ratastega maailmale ringi peale teinud Eesti poisid jõudsid turvaliselt koju

 (25)
Maailmarändurid saabusid tagasi
Foto: Andres Putting

Täna kell 12 jõudsid tagasi Tallinna kaks noort eestlast, Martin Öövel (28) ja Martin Simmermann (26), kes võtsid ette jalgratastel ümbermaailmareisi.

10. juulil 2010. aastal alustatud reisi jooksul tegid noormehed teoks oma suure unistuse - teha tiir peale maailmale. Koos läbiti kõik meridiaanid ning 31 000 km.

Mingit hirmu ja ohtu pika teekonna vältel ei tuntud, pigem vastupidi. "Inimesed nägid meid, meie suuri kotte rataste küljes ja tuldi uurima, kustmaalt mehed ja kuhu minek," kirjeldasid nad maailma sõbraliku paigana.

Mehed rääkisid, et puutusid reisil kokku siiski küll pisivargustega. Suuremad kotid sai telki võetud, rattad aga puu külge ketiga pandud. "Eks sealt vahel ikka mõni päikeseprill või muud nipet-näpet ära kadus."

Mongoolias olles tundus, et see oli nagu keskajal, USA-s Nevadas sõideti aga nädalaid täielikus inimtühjuses. Vahel oli seal mõni sõjaväebaas, aga siis jälle kõrb.

Kõht harjus kohaliku köögiga ruttu. Väheke harjumatu oli Marokos, kus poodides nagu suurt midagi saada ei olnud, tuli kohvikutesse sööma minna.