FOTOD | Rahvast on murdu: inimesed ei mõika puhkepäevil endiselt kontakti vältida

 (274)

Koroona on muutnud palju: nii linna- kui ka maastikupilti kaunistavad teadaanded, mille alusel palutakse Eesti rahval kodus püsida ning näiteks Laulasmaa spaa basseinid ja mullivannid on nukrameelselt ilma vuliseva veeta. Mis aga muutunud pole: inimesed käivad endiselt murdu looduskaunites paikades, vilistades valitsuse nõuannetele ning luues sedasi ohu viiruse edasiseks levikuks.

Autode vool linnast välja on puhkepäevale kohane - hoolimata sellest, et koroonapuhang on kaugel möödumisest.

Lääne-Harju vald on püstitanud Pakri kanti suure plakati, mis ilmestab võimalike viirusekandjate arvu looduskauneid paiku külastavate inimeste seas: "Eelmisel nädalavahetusel külastasid seda piirkonda umbes 1000 inimest, neist 50 olid tõenäoliselt viirusekandjad. Täna on viirusekandjaid juba rohkem. Ootame Sind tagasi peale eriolukorra lõppu!"

Harju maakond on korraldanud erinevaid hoiatussilte, ent külasid veel suletud Tabasalu, Paldiski, Laulasmaa ja Keila-Joa suunas ei ole.

Vaata ülalt galeriist, mis koroonaga muutunud on ning kus paigus inimesi märgata oli!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!