FOTOD: President Kaljulaid Liibanoni suunduvale kaitseväe üksusele: mina usun teisse

 (13)
Kersti Kaljulaid
Kersti KaljulaidFoto: Tiit Blaat

Eesti pole mitte ainult julgeoleku tarbija, vaid ka selle looja, ütles president Kersti Kaljulaid täna Paldiskis kaitseväe üksusele, kes suundub ÜRO rahuvalvemissioonile UNIFIL, et hoida rahu Iisreali-Liibanoni piiri ääres, teatas presidendi kantselei.

“Kaitseväe üksuste missioonile saatmine on minu jaoks üks oluline ja õige asi. Just nii nagu täna, plaanin kogu oma ametiaja jooksul võtta aega ja kohtuda nende meeste ja naistega, kes lähevad välisoperatsioonile,” sõnas president Kaljulaid.

“Ma olen lubanud olla alati kohal, kui kõne all on meie vabadus ja julgeolek. Teie töö, kus iganes maailma otsas, on alati võitlus Eesti vabaduse säilitamiseks ja julgeoleku kasvatamiseks,” lisas riigipea.

President Kaljulaid rõhutas, et Lähis-Ida julgeolekupoliitiline tähtsus maailmas ei ole vähenenud ning Eesti osaleb muutunud julgeolekuolukorras rahvusvahelise stabiilsuse tagamises. “Teeme seda ka Eestist kaugemates regioonides, olles nii mitte ainult julgeoleku tarbija, vaid ka selle looja,” ütles president Kaljulaid.

“Soovin, et tulete tagasi veelgi professionaalsemana. Teid kõiki ootab meie riik. Teist igaüht vajab meie riik. Mina usun teisse,” lisas ta.

President Kaljulaid asetas täna Paldiskis lilled hukkunud kaitseväelaste mälestuseks Camp Bastioni mälestusmärgi juures. Riigipeale anti sõjaväelinnaku külastuse käigus ühtlasi ülevaade Scoutspataljonist ning Kalevi jalaväepataljonist.